Аеропорт віддасть півмільйона фонду СБУ, який фігурував у справі про вимагання СБУшниками 200 тисяч
02.07.2018   //   371 Переглядів

КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» до кінця року перерахує 490 тис грн. Запорізькому обласному благодійному фонду підтримки правоохоронної діяльності. Про це повідомляє Запорізький центр розслідувань з посиланням на рішення виконкому Запорізької міськради.

Платежі будуть здійснюватися щомісяця з червня до кінця року, по 70 тис грн. щомісяця, з доходів комунального підприємства. Відповідно, за сім місяців загальна сума безповоротної допомоги складе 490 тис грн. Мета зазначено коротко – «на виконання статутної діяльності».

Два роки тому цей благодійний фонд фігурував у справі про передачу хабара працівникам СБУ. Як писали «Наші Гроші. Запоріжжя», у 2016 р. працівники УСБУ в Запорізькій області, яких затримали при отриманні хабара, вимагали 200 тис грн. за закриття кримінального провадження щодо незаконного зберігання небезпечних відходів на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті. СБУшники хотіли, щоб частину грошей (25 тис грн.) їм перевели на рахунок Фонду. Представник комбінату перед затриманням працівників СБУ здійснив цю трансакцію через рахунок ТОВ «Титан України».

Видаткову частину благодійного фонду Запорізькому центру вдалося відстежити лише одного разу. Так, в кінці 2016 року структура фінансувала в Бердянську реконструкцію двох нежитлових приміщень під квартири, які передавалися на баланс СБУ в Запорізькій області.

Журналісти звернули увагу, що наразі в запорізький аеропорт вкладають чималі бюджетні суми. Відповідно до цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», в 2017 році на потреби аеропорту з бюджету було виділено 44,5 млн грн., а на 2018 заплановано 391 млн. З власних коштів на ремонтні роботи аеропорт виділив у 2017 році 9 млн, а в 2018 готовий віддати 26 млн.

Крім цього, на будівництво нового терміналу та обслуговуючих споруд міськрада, в кінці лютого цього року, прийняла рішення про залучення кредиту на цей проект. Кредит розміром в 400 млн грн. аеропорт буде виплачувати протягом 5 років.

Від «Наших грошей»:

Керівником благодійної організації «Запорізький обласний благодійний фонд підтримки правоохоронної діяльності» є Микола Найденко, власник істотної участі ТОВ фірма «Альфа-плюс», власниками якого в свою чергу є Едуард Бакланський та Анатолій Кузьменко.

Син Анатолія Кузьменка Олег в 2014 році балотувався в парламент від Радикальної партії Ляшка, потім очолював Департамент зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА, після чого очолив місцевий офіс регіональної Асоціації органів місцевого самоврядування «Запорізький регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад».