У Кличка розіграли між «прокладками» чверть мільярда на перебудову гуртожитку
26.06.2018   //   628 Переглядів

КП «Спецжитлофонд» 21 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Скайбуд Груп» реконструкцію будинку на бульварі Кольцова, 24-а у Святошинському районі Києва за 221,08 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До листопада 2020 р. знесуть існуючі споруди, винесуть газопровід, зведуть дві секції будинку, змонтують ліфти, влаштують зовнішні електромережі та освітлення, озеленять та благоустроять територію.  Субпідрядниками є ТОВ «Будівельна компанія «Адамант», ТОВ «СТ Профі Груп» і ТОВ «Будліфтмонтаж».

Загальна площа квартир становить 18 936 кв. м. Отже, реконструкція коштує 11 675 грн. за «квадрат». Восени 2017 р. Мінрегіонрозвитку встановило опосередковану вартість будівництва житла з нуля для Києва на рівні 12 586 грн., що на 8% дорожче.

За підсумковою відомістю ресурсів, бетон В25 М350 10-20 мм коштує 1 728 грн./куб. м, а гарячекатана сталь – 17-20 тис грн./т, що відповідає ринку та іншим тендерам (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки). Як і ціни пінобетонних блоків, вікон і дверей.

На заробітну плату піде 17,71 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 4,63 млн грн. Ціна угоди на 7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 237,85 млн грн.

У 2006 році тодішній мер Києва Леонід Черновецький розпорядився знайти приміщення для постраждалих від аферистів «Еліта-Центру». Гуртожиток по бул. Кольцова, 24-а, раніше переданий заводом «Ізумруд» на баланс «Спецжитлофонду», розглядався як пріоритетний, оскільки він був незаповнений. Однак його мешканці не дозволяли почати будівельні роботи, барикадуючись в приміщенні. У 2012 році «Спецжитлофонд» замовляв ТОВ «Будсервіс 2» перепланування квартир у цьому гуртожитку за 7,84 млн грн.

«Скайбуд Груп» записано на Олександра Безкровного з м. Миронівка на Київщині. Керує ним Володимир Васильович Філончук, який народився 13 вересня 1963 р. Особа з такими ПІБ володіє квартирою з першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Валерієм Васильовичем Філончуком, народженим того ж дня. Загалом з 2016 р. переможець отримав підрядів на 504,15 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж» зі статутним капіталом 1 тис грн., яке створили у кінці 2014 р. Артем Молчанов із с. Доманівка на Миколаївщині та Олександр Кириченко з с. Росава на Київщині.

Дмитро Кириченко, прописаний там само в Росаві, був першозасновником ТОВ »Еко-Буд-Трейд». Нинішній власник цієї фірми – колишній кандидат в депутати Київради від БПП Максим Половко – через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА  та президента АТ «ХК «Київміськбуд».

Нині суперник «Варда Спецбуд Монтаж» належить киянину Максиму Кузьменку, який у 2015 р. йшов у Київраду від партії ВО «Батьківщина». Він також володіє ТОВ «Укрфінанс-Інвест» (раніше – «Компанія з управління активами Укрміськбуд-Фінанс»).

Усього «Варда Спецбуд Монтаж» із квітня 2016 р. виграла тендерів на 1,61 млрд грн.

Нагадаємо, поліція і прокуратура підозрюють службовців «Спецжитлофонду» в отриманні неправомірної вигоди в результаті визнання переможцем фірми «Варда Спецбуд Монтаж» під час торгів щодо будівництва прибудови до школи у Києві на суму 131,39 млн грн.