Комунальників Кличка підозрюють у змові з «прокладкою» щодо 130 мільйонів на добудову школи
15.06.2018   //   1284 Переглядів

Поліція та прокуратура підозрюють службових осіб комунального підприємства «Спецжитлофонд» в отриманні неправомірної вигоди в результаті визнання переможцем ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж» під час торгів щодо будівництва прибудови до школи у Києві на суму 131,39 млн грн. Про це написала Анна Камєліна у виданні «KиевVласть».

За даними слідства, у березні 2018 р. службовці «Спецжитлофонду» оголосили проведення публічної закупівлі щодо будівництва прибудови до школи №320 центру дитячої та юнацької творчості на вул. Будищанській, 8 у Деснянському районі м. Києва  з очікуваною вартістю 142,50 млн грн.

В тендері взяли участь дві фірми. ТОВ «Скай будгруп» запропонував 131,39 млн грн. ТОВ «Варда спецбуд монтаж» – 131,04 млн грн . Останнє підприємство було визнане переможцем.

Як зазначає видання, в подальшому до правоохоронців звернулися представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», які повідомили про порушення під час проведення тендеру щодо будівництва прибудови до школи.  В результаті Деснянське слідче відділення поліції Києва відкрило кримінальне провадження №42017101030000157 за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Слідчі звернулися до суду, щоб отримати виписки з рахунків «Спецжитлофонд». Суд клопотання правоохоронців задовольнив.

Видання також звернуло увагу, що «Варда Спецбуд Монтаж» та «Скай будгруп» раніше вже розігрували між собою кошти КП «Спецжитлофонд». Зокрема в червні 2017 року під час проведення «Спецжитлофондом» тендеру щодо реконструкції дитячого садка №652 в Дарницькому районі Києва на 80 млн грн. Тоді переможцем було визнано ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж».

Власником та директором ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж» є Максим Кузьменко. Засновник «Скай будгруп» Олександр Безкровний, керівник Володимир Філончук.

З 2016 року «Спецжитлофондом» керує Володимир Шарій, який є депутатом Київради з фракції «Солідарність», членом комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Від «Наших грошей»:

«Варда Спецбуд Монтаж»  створили в 2014 р. Артем Молчанов із с. Доманівка на Миколаївщині та Олександр Кириченко з с. Росава на Київщині.

Дмитро Кириченко, теж прописаний в Росаві, був першозасновником ТОВ «Еко-Буд-Трейд». Нинішній власник цієї фірми – екс-кандидат в депутати Київради від БПП Максим Половко – через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА  та президента АТ «ХК «Київміськбуд».

Нинішній власник «Варда Спецбуд Монтаж» Кузьменко у 2015 р. йшов у Київраду від партії ВО «Батьківщина». Він також володіє ТОВ «Укрфінанс-Інвест».

Усього «Варда Спецбуд Монтаж» із квітня 2016 р. виграло тендерів на 1,60 млрд грн.

Особа з таким ПІБ як у керівника ТОВ «Скайбуд груп» Філончука володіє квартирою з першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Валерієм Васильовичем Філончуком, народженим того ж дня, як і Володимир Філончук.