Комунальників Кличка підозрюють у розкраданні 3 мільйонів на установці в’їзних знаків у Київ
12.06.2018   //  

Поліція та прокуратура підозрює службових осіб КП «Інженерний центр» Київ та підрядника ТОВ «Домобудівний комбінат-7» у привласненні бюджетних коштів від час закупівлі послух щодо установки на в’їздах до Києва в’їзних знаків. Про це написала Анна Камєліна у виданні «KиевVласть».

У грудні минулого року київське комунальне підприємство замовило ТОВ «Домобудівний комбінат-7» установку на в’їздах до Києва в’їзних знаків (в Солом’янському районі на проспекті Повітрофлотський, 63, виїзд з міжнародного аеропорту «Київ» («Жуляни») за 3,78 млн грн. Фірма повинна була встановити нові знаки, гранітні плити на стінах будинків, декоративні літери і фігури.

Єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Кнаус сіті», чия пропозиція була вищою.

Згідно з календарним графіком, в грудні 2017 року передбачалося провести облицювання стін будинків гранітними плитами, встановити букви і фігури. Таким чином, планувалося виконати робити на 2,60 млн грн. та  288 тис грн. відповідно.

Слідчі встановили, що у грудні минулого року «Інженерний центр» заплатив підряднику за установку символіки Києва на Повітрофлотському проспекті 3,23 млн грн. Водночас, за інформацією правоохоронців, роботи по установці в’їзних знаків на проспекті Повітрофлотському не були виконані – стіни не облицьовані гранітними плитами, не встановлені літери і фігури.

У свою чергу, київські податківці повідомили, що ТОВ «Домобудівний комбінат-7» веде господарські відносини з десятком фіктивних фірмам.

У судах правоохоронці отримали доступ до документів щодо тендеру та відносно взаємовідносин ТОВ «Домобудівний комбінат-7» з фіктивними фірмами.

Засновниками ТОВ «Домобудівний комбінат-7» є Артем Зражевський та Олександр Приходько, який також керує фірмою. Власниками ТОВ «Кнаус сіті» вказані Сергій Звада та Олег Татарин, який є директором фірми. Обидві фірми зареєстровані за однією адресою: вул. Колекторна, 17, Київ. Раніше вони разом фігурували у кримінальній справі за ухилення від сплати податків.

Видання також нагадує, що прокуратура розслідує іншу справа про закупівлю КП «Інженерний центр». З кінця 2016 року це підприємство тричі купувало послуги з капремонту міської дитячої клінічної лікарні №2. Слідчі з’ясували, що в кошторис кожного разу вносилися одні і ті ж роботи.

А ТОВ «Домобудівний комбінат-7» фігурує ще в одному кримінальному провадженні – як підрядник КО «Київзеленбуд». Поліція з’ясувала, що сторони підписали договір на капремонт паркової зони по проспекту Маяковського і площі Анкари в Деснянському районі, але ремонт був проведений лише частково. В результаті замовника та підрядника підозрюють у привласненні 1,44 млн грн.

З серпня 2016 року КП «Інженерний центр» керує депутат Київради з фракції «Солідарність» Михайло Терентьєв.