Новачок з орбіти екс-замгубернатора збудує спортзал на околиці Рівного за 157 мільйонів
06.06.2018   //  

Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА 4 червня за результатами тендеру замовив ТОВ «Архітектурне бюро «Янкор» будівництво спортивного залу за 157,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року на території Шпанівської сільради в районі вулиці Макарова в Рівному мають звести універсальний спортзал спортивного комплексу КЗ «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву». Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів первинної пропозиції переможця, найбільша сума в 22,02 млн грн. ішла на алюмінієві вітражі невідомої марки по 4 430 грн./кв. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

Ще 16,59 млн грн. було відведено на гарячекатану арматурну сталь по 17 000-17 800 грн./т, що відповідає ринку та іншим тендерам.

Індивідуальні металоконструкції каркаса будівлі на 5,64 млн грн. коштували 27 500 грн./т.

Залізобетонні забивні палі на 4,38 млн грн. пропонували за такими цінами за штуку: С7-30 – 2 415 грн., С8-30 – 2 700 грн., С9-30 – 2 945 грн., С10-30 – 3 395 грн. На сайті групи «Ковальська» їх продають відповідно по 3 036 грн., 3 548 грн., 4 010 грн. і 4 340 грн., що в середньому на третину дорожче.

Кабель АСБ-10 3х185 коштує 462 грн./м. У травні АК «Харківобленерго» замовило його по 1 108 грн./м із ПДВ, або 924 грн./м без урахування податку, що вдвічі дорожче.

Вогнезахисна фарба Фенікс СТС коштувала 144 грн./кг, хоча в інтернет-магазинах її ціни починаються від 220 грн./кг.

Ціни бетону, бетонних блоків і опалубки теж не перевищували ринковий рівень.

Під час аукціону переможець знизив ціну на 2%, тож ціни суттєво не змінились.

На заробітну плату піде 9,93 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 1,99 млн грн.

Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 160,41 млн грн.

Інші три фірми пропонували на 2-5% нижчі ціни, але їх відхилили. ТОВ «БК Домінант» включило в кошторис роботи, відсутні в технічному завданні, ТОВ «Промінада Лтд» не надало довідку про матеріально-технічну базу, відгук до аналогічного договору та розрахунки, а ТОВ «Стиль-Декор» не завантажило документи переможця.

Дорожчими конкурентами були київське ТОВ «Солстрой» Руслани Харчук, Оксани Кириченко, Станіслава Мартинюка, Олега Живицького і кіпрської фірми «Пікателло Венчерз Лтд» та рівненське ТОВ «Реноме-Євробуд» Анатолія Кричильського, Віктора Матчука, Сергія Бербенця і Надії Гладкевич.

Місцевий «Янкор» вперше виграв тендер. Фірма зі статутним капіталом 29 тис грн. належить Яні Юріївні Лавренчук (раніше Корнійчук), директором є Юрій Анатолійович Корнійчук. Останній у 2015 роц йшов у Рівненську облраду від партії «Справедливість» екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, будучи головним інженером «Янкору».

Колись «Янкор» очолював Сергій Віталійович Лавренчук, власник ТОВ «Урбанпроект».

Ще раніше «Янкор» мав назву «КрАЗ Сервіс» і належав Ігорю Попику та Ігорю Войтку.

Нині переможець орендує техніку і приміщення в ПП «Інформаційно-консалтингова група» Вадима Сака та приніс аналогічні договори субпідряду з ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» Вадима Сака і КВП «Енергомонтаж» Віталія Павука і Віталія Попова.

За даними «Четвертої влади», Сак – брат дружини Юрія Фалка, який керує ПВКФ «Фіалка» Володимира Фалка. Юрія Фалка називали другом екс-начальника управління будівництва Рівненської ОДА Юрія Сідлецького. Крім того, інтереси «Фіалки» в судах свого часу представляв колишній перший заступник голови ОДА Юрій Приварський.

«Фіалка» та «Укрбудреммонтаж інжиніринг» фігурують у низці кримінальних справ.