Замголови АП Філатов не задекларував співмешканку з юрфірми, яка заробляє в відомстві куми і однокурсника Філатова
22.05.2018   //  

Олексій Філатов відповідає в Адміністрації президента за зв’язки с судами та різні юридичні питання.

У декларації заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова відсутня згадка про сина, цивільну дружину Анну Бабич і її юридичну компанію «Aequo». Ця фірма створена одразу після призначення Філатова на посаду в АП і відтоді отримала низку вигідних контрактів у сферах, де рішення приймають давні знайомі Філатова та Бабич. Про це йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Закон про запобігання корупції зобов’язує декларувати всіх осіб, з якими посадовців пов’язує спільний побут. Консьєрж у будинку, де розташована квартира самого Філатова, підтвердив журналістам, що Анна Бабич мешкає там.

«Я декларую все відповідно до чинного законодавства», – це все, що повідомив Філатов у відповідь на питання про недекларування.

Юристка фірми “Екво” Анна Бабич

До 2014 року Олексій Філатов та Анна Бабич були партнерами юридичної фірми «Василь Кисіль та партнери». Вони обидва супроводжували продаж медіа холдингу «UMH Group» бізнесмена Бориса Ложкіна Сергію Курченку.

Через два дні після призначення Філатова на Банкову, 24 липня 2014 р., Анна Бабич разом з юристами Юлією Кирпою, Денисом Лисенком, Олександром Мамунею і Марією Ніжнік вийшли з «Василь Кисіль та партнери» та створили власну юридичну компанію «Aequo».

Після створення фірма отримала субпідряд на консультування стосовно спору НАК «Нафтогазу» з російським «Газпромом». Де-юре її залучила для консультацій норвезька компанія «Wikborg Rein», яка уклала контракт з «Нафтогазом» за безконкурсною процедурою. На той час юридичний департамент «Нафтогазу» вже очолював ще один вихідець з «Василь Кисіль та партнери», юрист Ярослав Теклюк.

На питання, чому норвезька фірма обрала саме «Aequo», її представники основною причиною назвали «досвід та професійність». Попри залучення досвідчених юристів, на той момент «Aequo» як компанія не мала ані досвіду, ані імені на ринку.

За чотири роки «Нафтогаз» сплатив «Wikborg Rein» 25 млн євро. За ринковою практикою, її український консультант міг отримати до 5% від загальної суми контракту.

Перша заступниця голови АМКУ Марія Ніжнік

Крім того, за кілька років «Aequo» стала однією з найуспішніших фірм-консультантів стосовно концентрації – процесу злиття та поглинання підприємств, згоду на які дає Антимонопольний комітет. АМКУ очолює однокурсник Олексія Філатова Юрій Терентьєв. А першим заступником голови АМКУ працює екс-партнерка фірми «Aequo» Марія Ніжнік, кума сім’ї Філатова-Бабич.

«Я не завжди перевіряю тих представників, які готують документи», – зазначила Ніжнік у коментарі стосовно можливого конфлікту інтересів та лобізму юридичного об’єднання.

У квітні 2018 організація The Legal 500 поставила «Aequo» на перше місце серед українських фірм на ринку злиття та поглинання.