Конкурс НКРЕКП нахабно зупинив «ахметівський» помічник Вовка , дружина якого працює у «Центренерго»
17.05.2018   //  

Антон Гудаченко

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Антона Гудаченко та зупинив конкурс по обранню нових членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Відповідну ухвалу суду від 14 травня 2018 року на свій сторінці Facebook оприлюднила народний депутат Ольга Бєлькова («Блок Петра Порошенка»).

Гудаченко подав до суду позов, в якому було зазначено що ним тільки планується адміністративне подання, в якому він буде просити визнати протиправним його не допуск до конкурсу з відбору нових членів НКРЕКП та скасувати рішення конкурсної комісії. Мова йде про відбір на дві посади членів НКРЕКП, прийом документів на які конкурсна комісія здійснювала з 27 лютого по 12 квітня.

В позові Гудаченко вказав, що комісія порушила вимоги порядку, зокрема, в частині належного його інформування по електронній пошті, засідання комісії було проведено з порушенням закону про НКРЕКП, а також був порушений принцип рівності прав.

З матеріалів суду відомо, що комісія відмовила Гудаченку у допуску до відбору через відсутність у нього необхідного п’ятирічного досвіду роботи в енергосекторі.

Гудаченко стверджує, що продовження роботи конкурсної комісії буде ускладнювати захист його прав в майбутньому, тому попросив зупинити її роботу. Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Наталія Шевченко задовольнила цей позов. Вона також зобов’язала Гудаченка подати адміністративний позов до 24 травня 2018 року.

Нагадаємо, саме через відсутність п’ятирічного досвіду роботи в енергосекторі комісія відмовила в допуску до конкурсу Дмитру Вовку, а раніше працював в компаніях «Рошен» та «ICU».

Антон Гудаченко у 2015 році працював радником голови НКРЕКП Дмитра Вовка, потім начальником управління, заступником директора департаменту НКРЕКП. Заробітна плата Гудаченка за 2017 рік склала 240 тис грн., або біля  20 тис грн. у місяць. Згідно електронної декларації за 2017 рік у нього було $57 тис , 15 тис грн та 318 євро.

До НКРЕКП Антон Гудаченко працював у аудиторській компанії «Ернст енд Янг» та у компанії «Метінвест», що входить до групи «СКМ» Ріната Ахметова.

Дружина Гудаченка Ярослава Помилуйко працює директором з економіки та фінансових питань державного ПАТ «Центренерго». Раніше вона працювала керівником департаменту фінзвітності ТОВ «ДТЕК енерго».

Її зарплата за 2017 рік склала 7,72 млн грн. або біля 643 тис грн на місяць. На кінець 2017 року на рахунках в банках Помилуймо тримала $36 тис та 90 тис грн. Готівкою вона задекларувала $238 тис та 1,20 млн грн.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України у лютому 2018 року порушило кримінальні провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК» Ріната Ахметова. Також в іншому кримінальному провадженні детективи НАБУ розслідують скупку компаніями групи «ICU» («Investment Capital Ukraine») єврооблігацій холдингу «ДТЕК».

Заступником голови Наглядової ради «Центренерго» від Фонду держмайна є Олександр Візірь – колишній помічник першого заступника парламентської фракції БПП Ігоря Кононенка.