Запорізькі атомники замовили дружині «регіонала» харчування ще на 71 мільйон
11.05.2018   //  

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 6 квітня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» про організацію звичайного та лікувально-профілактичного харчування працівників станції за 70,71 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року персонал станції забезпечать гарячими обідами, сніданками, молоком та соком (пектином) у їдальнях і буфетах. Із загальної суми контракту власне на послуги піде 48,15 млн грн., а на продукцію для їх надання – 36,70 млн грн.

Ціна угоди на 0,09% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 70,77 млн грн.

ФОП Соловей Зінаїда Максимівна скаржилась в АМКУ на дискримінацію, але згодом відкликала скаргу через зміни якихось обставин. У скарзі йшлося про перевищення очікуваної суми над закладеною в річний план закупівель, вимогу мати не менше 200 працівників та досвід організації харчування для принаймні 2 тис осіб на добу тощо.

«Комбінат громадського харчування АЕС» належить ТОВ «Клин», ТОВ «Торговельна мережа «Славутич», СТОВ «Благовіщенка» і Тетяні Самойдюк – дружині Івана Самойдюка, який раніше був секретарем Енергодарської міськради і депутатом від Партії регіонів.

Переможець регулярно виграє тендери на харчування атомників. Із 2008 року він отримав замовлень на 502,15 млн грн. – майже всі від «Енергоатому».

Єдиним конкурентом було ПП «Южноукраїнський комбінат харчування»  Валентини Єрьоменко. Ця фірма часто конкурує з переможцем на тендерах атомників. Усього з 2009 року вона виграла тендерів на 176,52 млн грн, переважно в «Енергоатому».

Нагадаємо, у 2016 році прокуратура розпочала кримінальне провадження про можливе нанесення службовцями ЮУАЕС та «Южноукраїнського комбінату харчування» економічних збитків державі на суму понад 13,5 млн грн.

Торік улітку Южноукраїнський міський суд надав консультанту-експерту з оперативних питань Служби безпеки України майору Ігорю Яблуновському доступ до інформації про рух коштів на банківських рахунках «Южноукраїнського комбінату харчування». А восени гендиректор ЮУАЕС скаржився, що якийсь його підлеглий викликає свідків на допит в Южноукраїнський відділок СБУ, який не має відношення до розслідування та не є стороною цієї справи. На думку гендиректора, якщо докази збере неналежна особа у непередбачений законом спосіб, їх теж можуть визнати неналежними.

За його словами, прокурор на подану ним скаргу не відреагував. Суддя повернув ЮУАЕС скаргу на бездіяльність прокурора, бо скаржник просив розглядати її на підготовчому судовому засіданні, тоді як обвинувальний акт по цій справі до суду не надходив. Крім того, відсутність реагування на повідомлення про протиправність дій певних осіб, а також про участь потерпілого (ЮУАЕС) у проведенні слідчих дій не можуть бути оскарженими в такому порядку.