«Електроважмаш» відписав естонській «прокладці» мільйон євро на датчики швидкості
10.05.2018   //  

ДП «Завод «Електроважмаш» 27 квітня уклало угоду з компанією «AE Svarog OU» (Естонія) про закупівлю обладнання для моніторингу руху транспорту на 988 тис євро, 31,51 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Із поставкою до кінця 2020 року замовили 2 500 датчиків швидкості. Ціна за одиницю, виробник, модель та інші деталі підряду невідомі, бо текст договору не оприлюднений. У середньому ціна становить 395 євро, або 12 604 грн. за штуку.

Естонська «AE Svarog OU» зі статутним капіталом 2 500 євро створена у червні 2017 року. Раніше у березні-квітні вона продала «Електроважмашу» датчиків на 40 тис євро.

Нині членом правління цієї фірми є Віталій Іванський 1991 р. нар. Однак раніше до її  менеджменту входила ще й Оксана Малініна 1975 р. нар., яка управляє бухгалтерськими «Aventi OU» і «Aventi Plus OU» з Естонії, котрі реєструють і ліквідують підприємства.

Колись Малініна була членом правління компанії «Alloys OU» Ольги Ревчукдепутатки Запорізької міської ради від партії «БПП-Солідарність». Ревчук балотувалася у 2015 році як заступник директора з комерційних питань українського ПМП «Алоінс» Андрія Демидова. Це батько Ольги Ревчук, який також був акціонером ПАТ «Запорізький механічний завод» і бенефіціаром ПрАТ «Ферротрейдінг». Крім того, Олег Ревчук, який свого часу володів «Alloys OU» разом з Ольгою Ревчук, був серед засновників ТОВ «Металскарб». Усі перераховані фірми, крім двох бухгалтерських, є великими постачальниками «Електроважмашу».