Прокуратура підозрює пов’язані фірми у підробці документів по ремонту шкіл у Дніпрі за 13 мільйонів
27.04.2018   //  

Поліція підозрює службових осіб ТОВ «Компанія АНТ-Строй» у наданні Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради неправдивих офіційних документів, щоб отримати неправомірну вигоду – бюджетне фінансування. Про це написав Максим Шевєлєв у «БюроUA».

У 2017 році Департамент за результатами трьох тендерів замовив «АНТ-Строй» капремонт будівлі і огорожі школи № 7, будівлі школи № 140 та спортзалу школи № 69 на загальну суму 12,86 млн грн.

Прокуратура вважає, що службовці «АНТ-Строй» під час проведення цих трьох тендерів надало копію ліцензії, яка не відповідає дійсності, оскільки значиться за іншою фірмою ТОВ «Технобудресурс», що свідчить про підроблення документів.

Тендерна пропозиція «АНТ-Строй» також містила завірену копію дозволу ГУ Держпраці в Дніпропетровській області, нібито виданого підприємству 16.05.2017. Як з’ясувало слідство, і цей документ виданий був «Техбудресурсу». Крім того, «АНТ-Строй» не має діючого дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

«АНТ-Строй» отримав підряд щодо ремонту спортзалу в 69 школі по допороговой закупівлі. Тобто конкурентів у фірми не було. На тендері щодо ремонту в 140 школі «АНТ-Строй» змагалося з ТОВ «Будівельна компанія енергопростору» і ПП «Електросила». А в тендері на капремонт в 7 школі суперником «АНТ-Строй» було згадане правоохоронцями «Техбудресурс».

Причому «Техбудресурс», незважаючи на вимоги замовника, не подав на тендер ні копію ліцензії ДАБІ, ні копію дозволу Держпраці, що, на думку видання, свідчить про незацікавленість фірми в перемозі. Причому, на тендері Департаменту капбудівництва Дніпропетровської ОДА, який відбувся  у квітні 2018 року, «Техбудресурс» подав копію дозволів ГУ Держпраці і копію ліцензії ДАБІ.

Видання з’ясувало, що в копіях дозволів обох фірм номер і дата видачі збігаються. Різняться лише назви фірм і адреси їх реєстрації. Номери і дати ліцензій ДАБІ не збігаються. Але згідно з даними сайту архітектурно-будівельної інспекції, обидва документи були видані в серпні 2015 року та в червні 2017 року одній і тій компанії – «Техбудресурс».

ТОВ «Компанія АНТ-Строй» було засноване в травні 2016 року Антоном Чорнодубом і Наталією Ніколаївською. З березня 2012 року остання є засновником і керівником «Техбудресурсу». В березні 2017 року Ніколаївська працювала кошторисником в «АНТ-Строй».

Видання також виявило, що фірми ділять між собою не тільки дозволи та ліцензії, а й фахівців. Так, у травні 2017 р. «Техбудресурс» на тендер облводресурсів подав довідку про наявність кваліфікованих співробітників, в якій вказані головбух Каймашникова В.П., кошторисник Пітенко С.П., виконроб Рябозад С.А. Тих же фахівців в липні 2017 р. у довідці, поданій на тендер департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради, вказує і «АНТ-Строй». З тією різницею, що виконробом значиться Пітенко, а Рябозад – «робітником-монтажником».

«АНТ-Строй» і «Техбудресурс» є активними учасниками тендерів, часто «конкуруючи» один з одним. Основними замовниками в 2017-2018 рр. були управління капбудівництва ОДА, департамент благоустрою та інфраструктури і департамент гуманітарної політики Дніпровського міськради.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2017 рр. «АНТ-Строй» виграв тендерів на загальну суму 23,95 млн грн., а «Техбудресурс» у 2016-2018 рр. на 38,44 млн грн.