«Селидіввугілля» замовило кропачовцям інертного пилу щонайменше з 30% «маржою»
19.04.2018   //   491 Переглядів

ДП «Селидіввугілля» 16 березня за результатами відкритих торгів замовило ТОВ «Доненергоекспорт» 332 тонни інертного пилу з гідрофобізуючими додатками за 1,16 млн грн з ПДВ. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Договірна ціна за одну тонну інертного пилу становить 3 510 грн (тут і далі ціни вказані з ПДВ). За результатами аукціону договір підписали з ТОВ «Доненергоекспорт», чия цінова пропозиція була лише на 0,43% дешевшою від заявки конкурента ТОВ «ТД Євроімпекс».

«Доненергоекспорт» постачає пил виробництва ТОВ «Союз промислових підприємців».

Сам «Союз промислових підприємців» всього тричі безпосередньо укладав з держпідприємствами договори поставок пилу – двічі із «Шахтою ім. М.С. Сургая» та одного разу із «Селидіввугіллям». За цими договорами вартість однієї тонни пилу становила – 2 598 грн (договір від 11 липня 2017 року), 2 030,70 грн (договір від 30 листопада 2016 року), 1856 грн (договір від 18 травня 2016 року на скріншоті з “Віснику державних закупівель”) .

Для порівняння, у червні 2017 року «Доненергоекспорт» отримував замовлення на поставку пилу за ціною 3 500 грн/т, а у грудні 2016 року – по 3 450 грн/т, що дорожче на 35% та 70% відповідно.

Також зауважимо, що у Росії пил замовляють також на 27% дешевше – у березні цього року російський державний «Арктикуголь» вніс у договір з постачальником ціну на рівні 6 090 рублів за тонну (у перерахунку за курсом НБУ – 2 550 гривень).

«Доненергоекспорт» сьогодні є основним постачальником інертного пилу для державних підприємств України. Раніше регулярні замовлення також отримувало ТОВ «Тріалтрейд».

Обидві компанії фігурують в одному кримінальному провадженні НАБУ  від лютого 2017 року. За підозрами детективів, службові особи ДП «Селидіввугілля» у змові зі службовцями цих фірм заволоділи коштами держпідприємства в особливо великих розмірах. В ухвалі від 27 жовтня минулого року йдеться також про те, що у штаті «Доненергоекспорту» числилось троє працівників, а у «Тріалтрейді» – лише один.

ТОВ «Доненергоекспорт» раніше знаходилось у Горлівці Донецької області, а після окупації міста було перереєстроване у Києві. Засновницею є Наталя Горностаєва з Горлівки, а директором – Валентин Горностаєв. Він же раніше володів нині ліквідованим донецьким ТОВ «Торговий дім «Промислові інвестиції», яке за два місяці 2013 року отримало від ДП «Торезантрацит» держпідрядів на 271,45 млн грн.

На той час заступником директора «Торезантрациту» був Віталій Кропачов, якого зараз називають представником першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера президента Петра Порошенка – Ігоря Кононенка. Кропачов нині контролює діяльність низки вуглепереробних підприємств, що раніше належали угрупуванню Януковича.

За даними «Прозорро», протягом 2017 року фірма підписала договорів на 559,61 млн грн, а з початку цього року отримала замовлень уже на 71,64 млн грн.