Київські медики купили «швидких» на 50 мільйонів по цінам Богатирьової
26.03.2018   //  

КП «Київмедспецтранс» Київради 19 березня за результатами тендеру уклало дві угоди про автомобілів екстреної медичної допомоги на загальну суму 50,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До червня поставлять 24 передньопривідні автомобілі швидкої медичної допомоги типу В.

Сума угод на 5% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 52,80 млн грн.

Переможці змагались лише між собою, оскільки ТОВ «Цітіус С» не допустили до аукціонів через відсутність досвіду, тендерного забезпечення та інших документів.

  • ТОВ «ВіДі Юнікомерс»із групи «ВіДі» Віталія Джуринського дадуть 26,22 млн грн. за 12 «швидких» на базі Ford Transit Євро 5 по 2,19 млн грн., або $83 тис.
  • ТОВ «Автоспецпром» заплатять ще 23,98 млн грн. за 12 «швидких» на базі Citroen Jumper Євро 5 по 2,00 млн грн., або $76 тис.

У лютому цього року «ВіДі Юнікомерс» продав КП «Автопідприємство санітарного транспорту» Дніпровської міської ради «швидкі» типу В на базі Ford Transit із переднім приводом дещо дорожче – по 2,35 млн грн., або $87 тис.

А в листопаді 2016 року «Автоспецпром» продав Департаменту охорони здоров’я КМДА «швидкі» типу В на базах Ford Transit і Citroen Jumper із переднім приводом теж трохи дорожче – по 2,00 млн грн., або $78 тис.

Нинішні ціни в доларах співставні з цінами «швидких» для Міністерства охорони здоров’я за контрактом 2013 року – $81 тис. Тоді основним постачальником очолюваного Раїсою Богатирьовою міністерства на суму 920 млн грн. була фірма «Практика», чий власник Олег Висоцький мав хороші стосунки з синами президента Віктора Януковича. Після Майдану з’ясувалось, що для тих «швидких» устаткування закуповували усемеро дорожче від цін виробників. Однак кримінальне провадження зрештою розсипалось, і МОЗ не зміг навіть оштрафувати «Практику».

Власниками створеного у 2012 році «Автоспецпрому» є Володимир Фісталь та його ж із Германом Фісталєм (через ТОВ «Виробнича компанія Діспомед») ДочП «Регіон 2002». Вони контролюють групу фірм-постачальників медичного обладнання («Горал»).

Раніше партнерами Володимира Фісталя в «Автоспецпромі» були кияни Тігран Дзігуа, Федір Саворовський та його син Віталій Саворовський. Саворовські також мали низку фірм, які поставляють автомобілі швидкої допомоги («Крас», «Ілатанмед»).

Усього з 2013 року «Автоспецпром» виграв тендерів на 354,83 млн грн.

Нагадаємо, поліція підозрювала посадовців Головного управління Держказначейства в Луганській області та Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА в незаконному перерахуванні «Автоспецпрому» і ТОВ «Ілатанмед» 20,63 млн грн., призначених на відновлення інфраструктури міст області. Однак із квітня 2017 року нових ухвал у цій справі в судовому реєстрі не з’являлось.