«Вишка» хоче, щоб суди краще розібралися з угодою між «микитасями» та установою Міноборони по «Чарівному місту»
22.12.2017   //  

Вищий господарський суд України направив на новий розгляд позов Генпрокуратури про визнання недійсним договору про будівництво житлового комплексу «Чарівне місто» у Києві по вул. Бориспільська, 18, укладеного між Установою «28 Управління начальника робіт» («28 УНР») Міністерства оборони та ТОВ «Фортабуд». Таку постанову суд прийняв 6 грудня.

Угода була укладена на початку 2016 року. «Фортабуд» мав збудувати житлові багатоповерхівки на 12,25 га землі, яка належить «28 УНР», і віддати 6% військовим.

ГПУ звернулося до суду, щоб визнати договір недійсним, оскільки, на думку прокуратури, він є договором про спільну діяльність, але не погоджувався Кабміном, а ділянка під будівництво житла була надана без конкурсу. Крім того земля за своїм цільовим призначенням (для розміщення постійної діяльності Збройних сил України) не може використовуватися для забудови.

Господарський суд м. Києва погодився з аргументами прокуратури і визнав угоду недійсною. Київський апеляційний господарський суд скасував це рішення, визнавши, що спірний договір віднесений до непоіменованих договорів, який не підпадає під регулювання Кабміну.

ВГСУ вважає, що зміст обох судових рішень є суперечливим і вони містять недостатньо обґрунтовані взаємовиключні висновки. Суд першої інстанції та апеляція не встановили правову природу спірного договору. При цьому, апеляційний суд без достатнього обґрунтування та правових підстав зробив висновок, що угода відноситься до непоіменованих договорів, який не передбачено актами цивільного законодавства.

ВГСУ також з’ясував, що попередні судові інстанції не надали належної правової оцінки твердженням Міноборони та прокуратури про те, що будівництво житлового комплексу здійснюється на ділянці, яка відноситься до земель оборони. Також суди залишили поза увагою обставини, які свідчать, що Кабмін погодив Міноборони будівництво житла для військовослужбовців на ділянці військового містечка №233 площею лише 0,43 га, хоча згідно з угодою площа землі під забудову 12,25 га. Тому ВГСУ скасував обидва рішення і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Засновниками «Фортабуд» є Роман Вербовий та ТОВ «Дарницяжитлобуд», власниками останньої є Олена Лєпєхова та Василь Шомонка. «Фортабуд» створена в жовтні 2015 року, з початку минулого року її очолює Вікторія Гречана.

ЖК «Чарівне місто» є в переліку проектів з доступного житла Державної будівельної корпорації «Укрбуд». Але офіційно генпідрядник, проектувальник, девелопер та фірма-забудовник в цьому проекті приватні.

Так, генпідрядником є ТОВ «Північно-Український Будівельний альянс», яке записане на белізьку «Ніретта бізнес лтд», проектуальник цього житлового комплексу – ТОВ «Укрбуд девелопмент». Ця компанія записана на англійську «Базерт дівелопмент елелпі», підписант Сергій Якусевич, директором фірми є Олег Майборода. Він багато років працював разом з членами родини Максима Микитася – екс-президента держкорпорації «Укрбуд», нардепа з фракції «Воля народу». Микитась в декларації вказав, що є бенефіціаром «Укрбуд девелопмент». Структури корпорації вже потрапляли в скандали про будівництво в столиці нелегальних будинків.