Екологи Жебрівського розпиляли чверть мільйона на конференції між пов’язаними фірмам
07.11.2017   //   502 Переглядів

Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ, Донецька область) 19 та 24 жовтня за результатами відкритих торгів уклав угоди на закупівлю послуг з організації семінарів та конференцій на загальну суму 226 тис грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Торги проходили в три лоти. За результатами першого з 19 жовтня було укладено угоду  з ТОВ «Просерт» за 79 тис грн. замовили організацію конференцій і семінарів про відновлення та збереження водних ресурсів, але конкретну даті та місце проведення заходу замовник не вказав.

«Просерт» зареєстроване в листопаді 2016 р. в Харкові по проспекту Тракторобудівників, 103-Б, офіс 1, засновник та директор – сумчанин Артем Лазорько. На юрадресу фірми зареєстровані ще п‘ять підприємств, серед яких ТОВ «Арт-Строй2012» донеччан Андрія Широбокова та Ігора Волошина, щодо якого (та інших фірм широко бокова та Волошина) правоохоронці розслідують ряд справ.

В тендерній документації «Просерт» вказав, крім його директора працюють ще двоє працівників, серед яких еколог з Харкова Олексій Леонідович Шустов. Людина з аналогічними анкетними даними є директором конкурента «Просерт» на торгах за цим лотом – ТОВ «МС Консалтінг», пропозиція якого була на 21% дорожчою. Фірма теж зареєстрована в Харкові та належить Олексію Шустову та Віталію Коліснику. В завантаженій довідці про персонал «МС Консалтінг» зазначає Шустова своїм єдиним працівником.

Спільний працівник у Просерт та МС Консалтінг

Також Департамент екології та природних ресурсів уклав угоду з ТОВ «Б.Р.С.» на проведення науково-технічної конференції за 146 тис грн. Захід буде приурочений пропаганді державної системи моніторингу Донецької області. Конкретну дату та місце проведення конференції замовник також не оприлюднив.

Зареєстроване в Дніпрі «Б.Р.С.» записане на Віру Ганзєру з Краматорська Донецької області. Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ «ЮСС-Транзит», новим директором якого нещодавно став Юрій Кошевий. Він займає аналогічну посаду і в «БРС». Обидва підприємства завантажили свої схожі за змістом документи в систему «Прозорро» 26.09.2017 р. з різницею в 12 хвилин.

На обох торгах також подавало заявки ТОВ «Акваторія» (м. Слов’янськ). За лотом №1 її пропозиція була дорожчою на 1%, а за лотом №2 – дешевшою від ціни переможця на 11%. Але пропозиція «Акваторія» була відхилена через невідповідність тендерній документації. Бенефіціарами фірми вказані Зоя Киян та Людмила Ульященко. Остання входить до складу менеджменту ПАТ «Енергомашспецсталь», президентом якого є нардеп від БПП Максим Єфімов, а заступником гендиреткора Сергій Близнюк – син екс-годови Донецької ОДА Анатолія Близнюка.

Лот №3 з очікуваною вартістю 50 тис грн і  який передбачав проведення субботника на в нацпарку «Меотида», жодної пропозиції подано не було.

Департамент екології очолює Сергій Натрус. В декларації він вказав, що минулого року отримав 282 тис грн. зарплатні. З майна він задекларував тільки автомобіль Toyota Land Сruiser Prado, 2006 р.в., приховавши при цьому 1/3 частку в праві спільної власності на трикімнатну квартиру, а також трикімнатну квартиру, чотири земельні ділянки в курортному Святогірську  та автомобіль, оформлені на цивільну дружину, чим нажив собі кримінальну справу.

З урахуванням укладених договорів, в цьому році Департаменту екології Донецької ОДА спрямував на проведення різного роду семінарів та конференцій більше мільйона гривень.