«Прокладці» докинули на Охматдит ще 198 мільйонів – без тендеру і подекуди по завищеним цінам
28.08.2017   //   452 Переглядів

Перелік робіт по додатковій угоді

Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» 22 серпня без відкритих торгів уклало угоду з ТОВ «Ріола-Модуль лтд» на додаткові роботи з будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» за 198,15 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Будівельно-монтажні роботи включно з оздобленням фасаду мають закінчити у грудні 2017 року. Разом з тим прем’єр-міністр Володимир Гройсман ще у липні заявив, що загальнобудівельні роботи вже завершені і для відкриття лікарні достатньо лише меблі і обладнання.

З усієї суми 198,15 млн грн. на зарплати робітників передбачено 5,45 млн грн., на прибуток фірми 0,58 млн грн., що становить лише 0,3% від вартості угоди. Більша частина коштів передбачена на матеріали для будівництва (34,02 млн грн.) і устаткування (148,00 млн грн.).

Ціни на окремі найменування (див. весь перелік – договір) є вищими від прайсів у відкритих джерелах.

Наприклад, для лікарні принтери HP LaserJet Pro M203dw замовлено по 10 454 грн., тоді як їх можна купити по 5 545 грн.

Вентилятори AeroStar RV 125 L замовлено по 4 830 грн., а в відкритих джерелах їх можна знайти по 2 340 грн.

Разом з тим у переліку є товари по ринковим цінам.

Наприклад, фанкойли Neoclima FCN900 замовлено по 18 312 грн., а в Інтернет-магазинах їх продають по 15 404 грн., що відповідає ціні без ПДВ.

Мультимедійний проектор Epson EH-TW5300 для «Охматдиту» коштуватиме 32 918 грн., а в «Розетці» його можна придбати за 27 300 грн., що також відповідає ціні без ПДВ.

Найдорожче ж у переліку коштує холодильна машина (потужність холоду 1665 кВт, 421,7 кВт споживана потужність, 988 А пускові токи) невказаної марки за 7,76 млн грн. Таких апаратів купують два.

«Ріола-Модуль лтд» є генпідрядником будівництва з серпня 2016 року, коли виграла відкриті торги вартістю 213,40 млн грн. Після того у грудні з фірмою уклали першу угоду на додаткові роботи вартістю 94,24 млн грн. І ось зараз уклали другу допугоду на роботи і закупівлю обладнання, яке можна було включати у перші відкриті торги , однак з невідомих причин цього не зробили. І уклали дві допугоди по неконкурентній переговорній процедурі на суму, яка вже перевищує вартість первісного тендеру.

У рішенні про проведення переговорної процедури вказано, що «в процесі виконання будівництва виникають додаткові роботи». Однак чому рентгенозахист приміщень чи улаштування системи пожежегасіння було визначено такими додатковими роботами, хоча вони мали бути передбачені початковим проектом – не повідомляється.

Для уникнення ризику несумісності виконання робіт у грудні 2016 року була скликана Науково-технічна рада ДП «ДНДІ будівельних конструкцій» під головуванням професора Кривошеєва П.І. Тоді і було розроблено рекомендацію про проведення переговорної процедури з генпідрядником. Для другої переговорної процедури НТР вже не скликалась, але у травні ДНДІ надав аналогічну рекомендацію, що і в грудні.

«Ріола-Модуль Лтд» зі статутним капіталом 375 грн. належить івано-франківцю Володимиру Духовичу, який раніше був партнером по ТОВ «НВО «Стальконструкція» Романа Абрамовського – колишнього заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Абрамовський у 2008-2012 рр. очолював правління будівельного ПАТ «Укрстальконструкція», яке контролювали брати Сергій і Олександр Тарути. Сергій Тарута у 2014 р. очолював Донецьку ОДА, а нині є позафракційним нардепом.

Після звільнення з компанії Тарути Абрамовський працював заступником директора «Ріола-модуль лтд».