Підрядник комунальників злив фіктивним фірмам майже всі 8 мільйонів, отримані за демонтаж МАФів
20.12.2016   //  

Майже всі кошти, які КП «Київблагоустрій» заплатило ТОВ «Україна Бізнес Груп» за демонтаж незаконно встановлених кіосків, згодом були перераховані фіктивним фірмам. Про це повідомляє ГО «Бюро громадських експертиз «Громекс».

Юристи громадської організації вивчили дві угоди між «Київблагоустроєм» та «Україна Бізнес Груп» на суму 13,62 млн грн., укладені 18 серпня 2015 р. та 7 червня 2016 р. за результатами тендерів.

За даними ресурсу «Відкритий бюджет», на підставі вказаних договорів фірма отримала від «Київблагоустрою» 6,73 млн грн. Ще 1,31 млн грн. їй перерахувала КАРС «Київська служба порятунку». Таким чином, загальна сума склала 8,03 млн грн.

Як повідомляє «Громекс», більша частина цих коштів, а саме 7,67 млн грн. у подальшому були переведені на рахунки фіктивних фірм за транспортні послуги і будівельні роботи. Йдеться про ТОВ «Гранд Левел» Інги Юрченко (38829041), ТОВ «Авентура Траст» Дениса Литвиненка (38959476), ТОВ «СТ Мідл» Антона Костікова і Владислава Кравченка (39165685), ТОВ «Форест-Таун 2015» Юрія Єриша (39882090), ТОВ «Профбудкомплекс» Валентина Бабича (40028021), ТОВ «Брокс Інвестмент» Ірини Болілої (39526679), а також ФОП Гелеверу Василя Івановича, який не має найманих працівників.

Майже всі вони, крім останніх двох, фігурують у кримінальних провадженнях, пов’язаних із фіктивним підприємництвом, ухиленням від оподаткування, легалізацією злочинних доходів та присвоєнням бюджетних коштів.

Що до компаній «Авентура Траст», «Форест-Таун 2015» і «Профбудкомплекс», активісти «Громексу» не знайшли їх за офіційними адресами – так само, як і «Україна Бізнес Груп». Фірма «Брокс Інвестмент», яка в листопаді 2014 р. продавалася на сайті «Витяг №1», прописана за місцем масової реєстрації.

Від «Наших грошей»:

«Україна Бізнес Груп» зі статутним капіталом 100 грн. належить Євгену Кондрашову, директором є Олександр Требісов. До 2005 р. фірмою керував Дмитро Деркач.

Кондрашов є засновником ТОВ «Метротрейд» і ТОВ «Київ-МАФ». Останнє знаходиться по вул. Райдужна, 59-б – як і ТОВ «Теккотрейд» Миколи Кондратьєва, єдиний конкурент «Україна Бізнес Груп» на минулорічному тендері «Київблагоустрою».

Кондратьєв також володіє ТОВ «Київтрейдінвест». Раніше воно називалося «Київ-Паркінг» і належало тому самому Кондрашову, а Кондратьєв обіймав посаду директора.

Натомість на цьогорічних торгах із «Україна Бізнес Груп» змагалося ТОВ «ОПГ» Олександра Сидоріна, прописане за місцем масової реєстрації.

Керівником КП «Київблагоустрій» є Іван Кліпа. Раніше він був директором севастопольського ТОВ «Карента». Засновником цієї фірми був Дмитро Білоцерківець, який після перемоги Віталя Кличка на виборах мера столиця у 2014 році очолив Департамент благоустрію КМДА. Нині Білоцерківець є нардепом від БПП і радником Кличка з питань благоустрію.

ГО «Громекс» заснували в листопаді 2014 року екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Віталій Білоус та екс-заступник прокурора міста Києва Максим Могильницький.