«Укргазвидобування» за 141 мільйон охоронятимуть харків’яни і «сбушна» фірма, де працював радник Януковича
12.12.2016   //  

ПАТ «Укргазвидобування» 20 листопада за результатами тендеру уклало чотири угоди про послуги патрулювання та контролю до кінця 2017 року на загальну суму 141,39 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Договори з розрахунками вартості автопатрулів і цілодобових постів контролю стаціонарних об’єктів не оприлюднено.

Переможці змагалися лише між собою. Сума угод на 0,6% нижча за очікувану вартість закупівлі, яка становила 141,76 млн грн.

  • ТОВ «Бастіон-Сервіс» за 81,30 млн грн. охоронятиме ГПУ «Львівгазвидобування» і «Шебелинкагазвидобування» (крім Юліївського ЦВНГК), ГУ «Укргазпромгеофізика», УБМР «Укргазспецбудмонтаж» та УкрНДІгаз.

Харківська фірма належить Ігорю Рябокону та Ігорю Лисенку. Директором із червня є Денис Єрмоленко, а раніше ним був Олексій Сороковий.

Рябокон також володіє ТОВ «Шляхи України». Там його партнерами є начальник управління Державної судової адміністрації у Харківській області Володимир Остапенко, екс-депутат Червонозаводської райради у Харкові Юрій Гранкін, Ігор Найденко та кандидати у Харківську міськраду в 2015 році Андрій Півень – від «Нашого краю» і Руслан Гуляєв – від «БПП».

  • ТОВ «Альфа-Щит» отримає 60,09 млн грн. на охорону апарату, Управління з переробки газу та газового конденсату, ГПУ «Полтавагазвидобування», Юліївський ЦВНГК, УОК «Червона Рута» та «УГВ-Сервіс».

За даними «Острову», в «Альфа-Щит» у 2005-2010 роках працював Ігор Калінін, екс-голова СБУ та радник Віктора Януковича.

До призначення в СБУ він два роки очолював Управління державної охорони, яке займається безпекою найвищих посадових осіб держави та охороняє Адміністрацію президента, Кабмін, Верховну Раду та резиденції «Конча-Заспа» і «Пуща-Водиця». Крім того, компанія «Альфа-Щит» навчала охоронців Януковича, коли той був ще лідером Партії регіонів.

«Альфа-Щит» була утворена в 1991 році. У середовищі охоронних підприємств її називають компанією «контори», структурою, яку створили колишні співробітники спецслужб, зокрема спецпідрозділу «Альфа». Засновниками фірми є Геннадій та Жанетта Половнікови.

У 2008-2012 роках саме «Бастіон-Сервіс» і «Альфа-Щит» отримували більшість охоронних підрядів «Укргазвидобування» на загальну суму 146,47 млн грн., доки ці тендери не перестали проводитись у «ВДЗ».

Нагадаємо, співробітники держкомпанії регулярно виявляють незаконні врізки у конденсатопроводи.