Сотні мільйонів на доставку вугілля до кононенківського «Центренерго» розіграло оточення нардепа від БПП
06.12.2016   //  

Компанії з оточення народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Сольвара розіграли два тендери ПАТ «Центренерго» на перевезення імпортного вугілля з Південно-Африканської Республіки. Після чого фірма-переможець найняла свого ж конкурента по тендеру для виконання робіт.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової в програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Навесні цього року «Центренерго» провело тендер, на якому перемогло ТОВ «Екскомсервіс»і з якою було укладено три угоди на загальну суму 281 млн грн.

Фірма повинна була вивантажити вугілля з корабля, допомогти з перевіркою якості, зважити, засипати у залізничні вагони, оформити документи й відправити вугілля «Центренерго». Розрахунки мали проводити відповідно до фактично наданого обсягу послуг.

Компанія «Екскомсервіс» з 2011 р. належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ «Укрзернотранс-К» (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди – Руслан Сольвар.

tender-1-2

У 2004 р. Сольвар вийшов зі складу засновників, власниками фірми лишилися Олексій Мозговий (пізніше помічник Сольвара у ВРУ) та Артем Мініч. На останнього в 2004-2008 також була переписана інша компанія Сольвара – ПП «Фреш Лайн» (транспортні послуги). А також зараз на Мініча записана фірма «Метрудтранс», яка тільки за 9 місяців цього року отримала від 44 лісгоспів підряди на 117 млн грн. на перевезення деревини.

Також Мініч є родичем Сольвара по лінії колишньої дружини – сестра останньої, Валентина, в дівоцтві Лучко, пізніше взяла прізвище Мініч.

Єдиним конкурентом «Екскомсервісу» тендері було ТОВ «Ордон Вест», яке на торгах представляв комерційний директор фірми – В.С.Падалка.

Василь Сергійович Падалка також відомий як директор фірми ТОВ «Блок Баг Систем», яка прописана по вул.Кудрі 12. За цією адресою квартири, переформатовані під офіси пов’язаних з Сольваром фірм.

В квартирі №2 знаходиться ПП «Блок Баг Сістем» Андрія Мініча, а поруч в квартирі №12 знаходиться ТОВ «Блок Баг Сістем» Василя Падалки.

kudri-2_ktzaee5 kudri-12

У жовтні 2016 «Екскомсервіс» виграв у «Центренерго» ще один аналогічний тендер на 268 млн грн. Єдиним допущеним конкурентом на тоді було ПП «Фактор Груп-С». Раніше ця фірма називалася ПП «Блок Баг Сістем Плюс», а її першим директором був Микола Несвіцький, що раніше працював у фірмах Мініча. Поки що за цим договором «Центренерго» коштів «Екскомсервісу» не перераховувало – як і з першим договором, розрахунок буде вестися по факту надання послуг. Термін дії договору – до кінця квітня 2017 р.

Сольвар не вказав у декларації ані житла, ані автомобілів,  заявивши, що мешкає у орендованій квартирі у місті Фастові. Натомість на матір та родичів депутата записана нерухомість у центрі Києва на десятки мільйонів гривень, а сам він контролює низку компаній.

В серпні керівником наглядової ради «Центренерго» був призначено Олександр Вiзiр, який на той момент займав посаду в.о. заступника директора директора Департаменту управлiння державними пiдприємствами та корпоративними правами держави – начальника Управлiння корпоративних прав держави ФДМУ. Візір відомий як помічник народного депутата Ігоря Кононенка («Блок Петра Порошенка»), давнього бізнес-партнера президента Петра Порошенка.