Суддя Апеляційного суду Київщини приховав елітний будинок під Києвом, квартиру та паркомісце
01.12.2016   //  

budynok-suddi-finahejevaСуддя Апеляційного суду Київської області Валерій Фінагеєв не вніс до декларації нову квартиру та паркомісце, якими його родина обзавелася цього року. Також суддя приховав двоповерховий будинок, який він будує під Києвом, хоча Нацагентство з запобігання корупції вимагає вносити інформацію до декларації з моменту будівництва фундаменту.

Про це йдеться в сюжеті Юлії Самсонової в програмі «Наші гроші. Досудилися».

Навесні цього року Валерій Фінагеєв успішно склав кваліфікаційне оцінювання. Вища кваліфкомісія суддів дослідила професійність і майновий стан судді і закріпила за ним право на посаду. Відразу після переатестації родина Фінагеєва обзавелася новою власністю: його дружина Наталія Фінагеєва придбала квартиру по вулиці Зарічна в Дарницькому районі Києва. Вартість такого житла щонайменше 2 млн грн. При цьому, річний дохід Наталії Фінагеєвої складає 70 тис грн. Це пенсія і соціальна допомога.

Крім того, взимку цього року Фінагеєв став власником паркомісця, хоча офіційно у нього не має машини.

Ні квартиру, ні паркомісце до декларації Фінагеєв не вніс. Натомість він вказав, що має у власності 10 соток землі, які купив два роки тому на березі річки Десенка під Києвом. Раніше ця земля була виділена для суддів Верховного суду України. Зараз на ділянці Фінагеєва ведеться будівництво елітного двоповерхового будинку.

Хюндай Санта Фе на паркомісці судді Фінагеєва

Хюндай Санта Фе на паркомісці судді Фінагеєва

У серпні цього року суддя передав право на забудову його землі Миколі Мельничуку. Раніше дружина судді – Наталія Фінагеєва була прописана з Мельничуком в одній квартирі, з великою ймовірністю – це тесть Фінагеєва. Саме зареєстроване на Мельничука авто Hyundai Santa Fe припарковане на паркомісці, яке на початку купив суддя.

Старший партнер фірми «Ілляшев та партнери» Роман Марченко стверджує, що роз’яснення НАЗК вимагають від декларанта  обов’язковому порядку вказувати інформацію про незавершене будівництво, якщо таке будівництво або належить йому, або відбувається на його землі. Вносити ці уточнення до декларації  потрібно відразу після початку будівництва, коли залиті перші кубометри бетону.

Суддя Фінагеєв вказав в декларації за минулий рік в сумі 274 тис грн. доходу, який складався з заробітної плати за основним місцем та за сумісництвом, а також з процентів.