Оточення лідерів «Народного фронту» зможе розпиляти чверть мільярда на закупівлі Аваковим гібридів Mitsubishi
29.11.2016   //  

Середня ціна гібридних автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV, які поліції погодилася поставити фірма з орбіти лідерів «Народного фронту», завищена на $10 млн, або майже 270 млн грн. Ініційована в Верховній Раді відміна мита для ввезення цих машин ще збільшить прибуток.

Про це йдеться у публікації Сергія Щербини та Олексія Тамразова.

16 листопада поліція оголосила закупівлю «для потреб оборони» на закупівлю гібридних автомобілів. Єдиним учасником переговорної процедури стало ТОВ «Ніко Діамант» з пропозицією 959,41 млн грн. за 635 автівок. Відповідну угоду з «Ніко Діамант» уклали 14 грудня. Однак того ж дня до неї внесли зміни, зменшивши загальну суму на 0,1% – до 958,44 млн грн.

Таким чином, один автомобіль для поліції коштував 1,51 млн грн., або близько $58,60 тис.

Хоча раніше міністр МВС Арсен Аваков анонсував ціну в $53 тис. При цьому, попри обіцянки Авакова закупити авто в найвищій комплектації, в оприлюднених поліцією вимогах до предмету закупівлі йдеться про базову комплектацію.

В Німеччині Mitsubishi Outlander PHEV коштує майже $42 тис з урахуванням 19% ПДВ. В країнах Євросоюзу в автосалонах такі авто коштують $40-43 тис.  В Японії даний Mitsubishi Outlander PHEV з урахування 8% податку на продаж буде коштувати в автосалоні  майже $31 тис, відповідно, після сплати всіх податків і акцизу, в Україні цей автомобіль мав би коштувати $42,70 тис. З урахування додаткового обладнання для поліцейських машин, їх вартість не повинна перевищувати $44 тис.

Крім того, з урахування великих обсягів закупівлі та 100% передплати, поліція могла розраховувати на значну знижку від автоділера, натомість отримала 36% націнки. Крім того, у вересні в Раду було внесено законопроект про відміну сплати імпортного мита для ввезення цих авто. Відповідно, економія постачальника збільшиться ще на $3 тис. за авто.

Компанія «Ніко Діамант» входить до групи «Ніко», яка є крупним імпортером іномарок. Співвласником фірми через ТОВ КУА «Ковін Капітал» є виходець з Чернівців Володимир Гнатишин. Він раніше був бізнес-партнером нинішнього міністра юстиції Павла Петренка, одного з найближчих соратників лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка. Гнатишин також був одногрупником Олексія Бурбака – брата лідера фракції «Народний фронт» в Раді Максима Бурбака. Брат Гнатишина – Валентин, на початку 90-х був бізнес-партнером Яценюка. Одним з лідерів «Народного фронту» є і міністр МВС Аваков.

Весною цього року за корупцію та відмивання грошей президент компанії «MMC Automotores» (дистриб’ютор Mitsubishi в Бразилії) Роберт де Маседо було засуджений до 4 років в’язниці.

Від «Наших грошей»

В останні роки українська поліція отримувала по угоді з Японією автомобілі Toyota Prius – усього 1 568 шт. За даними «Наших грошей», у 2015 р. бельгійська компанія «Toyota Motor Europe» ввозила їх для ДП «Держекоінвест» по $28 тис.

З 2016 року усі поставки негібридних Mitsubishi Outlander в Україну йшли від словенської компанії «BLG Logistics BLG CarShipping Koper d.o.o.» на адресу українських фірм ТОВ «Торговий дім – Ніко» і ТОВ «Ем Ем Сі Україна».

«Торговий дім – Ніко» зареєстровано на КУА «Ковін Капітал», яка належить Гнатишину  вірґінському офшору «ІФЛ інтернешнл файненс енд лізінг лімітед» (бенефіціарами вказані Катя Апостолоу та Віоларіс Яннакіс з Кіпру).

«Ем Ем Сі Україна» записане на голландську фірму «Емсі-Ніко Бі. Ві.», а кінцевими бенефіціарами є британська «Ніко Холдінг Енд Інвестмент Лімітед», Іван Ніколайчук та японська «Mitsubishi Corporation».