«Київзеленбуд» розпилює 4 мільйони на неймовірно коштовні електрокари між підручними нардепа (фото)
29.11.2016   //  

КО «Київзеленбуд» 24 листопада повідомило про намір укласти угоду з ТОВ «Клімтехінвест» про закупівлю вантажних електромобілів на 3,68 млн грн. Остаточно угоду було укладено 6 грудня. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Планують купити два двохмісних електромобіля Alke ATX 230 від «Alke s.r.l.» (Італія) по 1,84 млн грн. Вантажопідйомність машин становить 1 тонну, потужність буксирування – до 3 тонн.

Ціна електрокарів є надзвичайно високою. За меншу на чверть суму 1,40 млн грн. можна купити самоскид МАЗ 5550С5-520-021 вантажопідйомністю 10 т.

alke-atx-230 maz-5550s5-520-021

Електрокари мають бути оснащені блоком 24 батарей по 2 Вольта. У каталозі виробника таким характеристикам відповідає інша модель – Alke ATX 240Е.

elektrokary-kataloh-vyrobnyka

th-elektromobilУ технічній довідці фірми про запропоновані «Київзеленбуду» електрокару також чітко не визначено які саме електрокари будуть поставлятись. У першому реченні вказано модель ATX 230, а в останньому реченні йдеться про техпаспорт на ATX 240Е.

Харківський «Клімтехінвест» зі статутним капіталом 1 тис грн. оформлений на Олександра Некіпєлова. Він раніше керував ТОВ «Лоска» з  оточення Віктора Остапчука – екс-начальника ДП «Південна залізниця» і нардепа від партії «Відродження» (раніше – Партія регіонів).

«Клімтехінвест» почав вигравати тендери у 2013 р. Відтоді він отримав підрядів «Південної залізниці» на 19,18 млн грн. і ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – на 6,60 млн грн.

Нині єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «БК «Ярко» з такими ж електрокарами, дорожчими на 0,4%. До кінця 2012 р. ця фірма належала Роману Ровенському, чий батько Олександр Ровенський є співзасновником ТОВ «Ексіс» разом із Наталією Остапчук – дружиною Віктора Остапчука. Згодом «БК «Ярко» переписали на Віктора Клиновського, а зараз фірмою володіють Вадим Козаринський, Єгор та Ірина Клименки.

Керівником «Київзеленбуду» у серні 2016 року був призначений Михайло Наконечний. У 2000-х роках він працював у фірмах, пов’язаних з головою Шевченківської РДА Віктором Пилипишиним («Стоїк-плюс»), був помічником нардепа Пилипишина у складі Блоку Литвина.

Напередодні призначення керівником комунального підприємства він був директором ГО «Розвиток інноваційних технологій та впровадження енергозбереження», якою зараз керує Сергій Тарима. Ця громадська організація виконує функції громадської приймальні депутата Київради Костянтина Ялового (фракція «Єдність»), а Тарима є його помічником. Костянтин Яловий є сином колишнього секретаря Київради Володимира Ялового і зятем того самого Пилипишина. При цьому Костянтин Яловий також працював у фірмах Пилипишина.