Помічнику нардепа залишили ліс, орендований по $1 за гектар
24.11.2016   //  

Суд відмовився визнати недійсним договір користування лісовою ділянкою площею 6,6 га на території Старосілецького лісництва на території с. Квітневе у Коростишівському районі Житомирської області. Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 15 листопада.

У лютому цього року Житормирська ОДА погодила виділення 6,6 га лісу у користування строком на 49 років Валерію Вариводі, який є помічником народного депутата від «Народного фронту» Павла Дзюблика. 09.03.2016 Варивода і Дочірнє підприємство «Коростишівський лісгосп АПК» уклали відповідний договір.

Згодом заступник прокурора Житомирської області звернувся до суду з вимогою скасувати розпорядження ОДА і повернути державі лісову ділянку.

Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову прокуратурі відмовили.

У своїх поясненнях прокурори посилалися на те, що розпоряджатися вказаною ділянкою мала право обласна рада, а не ОДА. Суди зазначили, що ДП «Коростишівський лісгосп АПК» справді підпорядковується облраді. Однак остання не здійснила держреєстрацію права комунальної власності за ці лісові землі. А в таких випадках землею розпоряджається облдержадміністрація.

Поза тим прокуратура також вказувала на неправомірне визначення орендної плати. Так, відповідно до договору, Варивода за користування лісовою ділянкою сплачує плату в гривневому еквіваленті з розрахунку 1 долар США за 1 га лісу за рік по курсу НБУ.

Суд зазначив, що рішення про встановлення розміру плати має прийняти Житомирська обласна рада. Але поки вона цього не зробила, сторони погодилися на таку оплату.

У 2015 році Валерій Варивода балотувався в мери Коростишева, однак посів третє місце. У 2014-му він став кандидатом в народні депутати по округу №66. Там же балотувався і Павло Дзюбик, який у результаті переміг. Варивода посів четверте місце, пропустивши вперед «регіонала» Віталія Журавського і сина екс-спікера Володимира Литвина Івана.

Дзюбик у 2010 році був обраний депутатом Житомирської обласної ради від ВО «Батьківщина». А у квітні 2014-го в.о. президента Олександр Турчинов призначив його головою Черняхівської районної державної адміністрації.