ГПУ завела карну справу по приватизації Львівської вугільної фабрики оточенням Королевської
21.11.2016   //  

Cуд дав тимчасовий доступ до матеріалів реєстраційної справи ПАТ «Львівська вугільна компанія» прокурорам і слідчим Генеральної прокуратури. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 25 жовтня.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службовці ФДМУ, представники комісії приватизації ЦМК ДП «ЦЗФ «Червоноградська», а також службові особи ЗАТ «Львівсистеменерго» до активів ВАТ «Львівська вугільна компанія» включили безнадійну заборгованість низки ліквідованих підприємств на суму 12,17 млн грн. і вартість ремонтно-будівельних робіт на 17,95 млн грн. тоді як вказані роботи не проводились. Водночас при формуванні статутного капіталу не враховано заборгованість ЗАТ «Львівсистеменерго» перед ЗАТ «Альфа-банк» у сумі 30 млн. грн.

Внаслідок таких порушень, як вважають прокурори, приватизацію проведено незаконно: за заниженою вартістю і без аукціону. У результаті держава втратила контрольний пакет акцій підприємства.

Суд дав тимчасовий доступ ГПУ до матеріалів реєстраційної справи ПАТ «Львівська вугільна компанія» у відділі держреєстрації Сокільської РДА у Львівській області.

Більше половини акцій фабрики належить ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Усі вони зареєстровані в окупованому бойовиками Луганську і відносяться до сфери впливу нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської.

У 2008 році у новоствореному ВАТ «Львівська вугільна компанія» держава отримала 37,58% акцій, а основний пакет акцій понад 62% належав орендарю ЗАТ «Львівсистеменерго». У 2009 році акції ЗАТ «Львівсистеменерго» були розділені між кількома фірмами. Сьогодні приватними акціонерами є ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Усі вони зареєстровані в окупованому бойовиками Луганську і відносяться до сфери впливу нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської.

У 2004-2006 роках до складу засновників кількох луганських компаній, які тоді володіли акціями ВАТ «Львівська вугільна компанія», входив Юрій Солод, чоловік луганчанки Наталі Королевської. Нині Солод і Королевська є народними депутатами від «Опозиційного блоку».