Коломойський під приводом АТО відбився у суді від штрафу за відсутні з 2009 року інвестиції у аеропорт Дніпра
17.11.2016   //  

Суд відмовив Фонду держмайна у позові про стягнення 221,40 млн грн. з ТОВ «Галтера». Про це свідчить рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 3 листопада.

Заявлена сума включає в себе 88,21 млн грн. штрафу за невиконання грошових зобов’язань по договору купівлі-продажу акцій ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» 2009 року. Решта 133,19 млн грн. – це пеня за кожний день прострочення.

У 2009 році «Галтера» придбала держпакет акцій «Дніпроавіа» 94,6% за 59,02 млн грн. Компанія зобов’язалась реконструювати аеропорт. До кінця 2014-го сума інвестицій мала скласти 882,1 млн грн., з них на реконструкцію злітно-посадкової смуги, яка підлягає передачі у власність держави, – 107 млн грн.

У 2015 році Фонд держмайна встановив, що з передбачених 882,1 млн грн інвестицій внесено тільки 142,15 млн грн.

Інвестор назвав низку причин, що, на його думку, заважали виконанню договору. Це виключення Дніпропетровська з переліку міст, де проводився чемпіонат «Євро 2012», скасування проведення в Україні чемпіонату Європи з баскетболу, проведення на Сході України антитерористичної операції, у зв’язку з чим на території аеропорту з 2014 року і по цей час розміщується військова техніка, забезпечується транспортування поранених, тощо.

Суд вирішив, що у зв’язку з проведенням АТО роботу аеропорту зупинити неможливо, а тому «Галтера» не зможе вчасно реконструювати злітно-посадкову смугу і виконати всі роботи, як це передбачено інвестпрограмою.

Суд зазначив, що сенс інвестицій полягає у їх використанні, а не знаходженні без руху на рахунку підтриємства. На думку суду, перерахування грошей без їх використання нівелює їх інвестиційну цінність. Так, зараз на рахунку ПАТ «АК «Дніпроавіа» є 4 млн грн., які перераховані інвестором і не використані.

А тому суд вважає, що «Галтера» мало законні підстави зупинити перерахування інвестицій.

Суд вирішив, що компанія-інвестор вжила всіх залежних від неї заходів для виконання своїх зобов’язань, а тому це виключає застосування штрафних санкцій.

З липня цього року розгляд даного позову ФДМУ постійно відкладався. Його призначали, зокрема, на 12 жовтня. Але того дня засідання не відбулося, оскільки надійшла інформація про замінування будівлі суду.

Фірма «Галтера» паралельно судиться з ФДМУ, щоб продовжити строки внесення коштів до 2018 року. Але цю судову справу компанія наразі програє.

Відомо, що з вересня 2015 р. Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження щодо приватизації аеропорту Дніпра. Попередня кваліфікація – розтрата держаного майна в особливо великих розмірах службовими особами Фонду держмайна.

Компанія «Галтера» оформлена на ТОВ «Кельвіс», ТОВ «Діскора», ТОВ «Тасма», білізький офшор «Алданті Інвестментс Лімітед», віргінський офшор «Етімо Трейдінг ЛТД» і кіпрську компанію «Файневіа Сайпрус Лімітед». Директором фірми є Юрій Пугач.

Кінцеві бенефіціари «Галтери» у ЄДРЮО не вказані. За даними «Коммерсантъ-Украина», ця фірма афільована зі структурами «ПриватБанку» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.