НАБУ припускає розтрату 800 мільйонів на дорожніх тендерах оточенням Труханова
14.11.2016   //  

Cуд задовольнив задовольнив 17 клопотань Національного анктикорупційного бюро щодо доступу та виїмки документів у справі щодо можливої розтрати бюджетних коштів мером Одеси Геннадієм Трухановим, посадовцями міськради і ТОВ «Ростдорстрой» та низки інших компаній. Про це пише Олексій Чорний на сайті «Ні корупції!».

Кримінальне провадження №52016000000000123 зареєстроване 28.04.2016 р. за ч.5 ст. 191 ККУ.

НАБУ отримало ухвали в суді ще у липні-серпні цього року. Однак їх почали оприлюднювати в судовому реєстрі тільки в жовтні-листопаді.

Відомо, що суд давав доступ до документації по тендерах 2015 року на ремонт вулиць Сахарова і Марсельська, переможцем яких був «Ростдорстрой».

НАБУ отримало доступ до документів в різних управліннях Одеської міськради, Державної фінансової інспекції, банків, а також до інформації про дзвінки підозрюваних за останні два роки.

У 2014-2016 рр. Управління капбудівництва та Управління дорожнього господарства підписали договори з фірмою «Ростдорстрой» 437 млн. грн., «СК Автострой» на 241 млн. грн., ПП «Київшляхбуд» на 52 млн. грн., ТОВ «БВК «Пик-Строй» на 52 млн. грн., ТОВ «ДРСУ-Ком» на 2,5 млн. грн. Ці компанії контролюються оточенням мера Геннадія Труханова.

В одній з ухвал зазначається, що розкрадання коштів відбувалося шляхом неповного виконання робіт та завищення їх обсягів і вартості, а тендерні процедури були формальними, договори укладались лише з фірмами, підконтрольними меру Труханову і представникам міськради. Детективи вважають, що кошти з цих підприємств виводились за межі України, в офшори.

НАБУ оцінює суму розтрати коштів місцевого бюджету у понад 800 млн грн.

Вже після того, як НАБУ отримало дозволи на доступ до тендерних документів, «Ростдорстрой» у жовтні виграв ще два тендери Управління дорожнього господарства Одеської міськради на капітальний ремонт доріг міста до кінця 2017 року на загальну суму 158,48 млн грн.

Управління капітального будівництва Одеської міськради очолює Борис Панов, а Управління дорожнього господарства – Андрій Шмагай.

«Ростдорстрой» записано на вірґінський офшор «Сайдлейк Інтернешнл Лімітед», бенефіціарами якого є авторитетний бізнесмен Олександр Жуков з Лондона, депутат Одеської міськради Юрій Шумахер (партія «Довіряй ділам» Геннадія Труханова), Олександр Рацкевич і Євген Коновалов.

Раніше в рамках проекту «Panama Papers» було оприлюднено документи, що Шумахер із Трухановим володіють вірґінським офшором «Corderoy Trading Limited». У своїй електронній декларації за 2015 рік Геннадій Труханов стверджує, що не має жодних компаній за кордоном.

Із 2008 року «Ростдорстрой» виграв торгів у «ВДЗ» на 4,24 млрд грн. та у «Прозорро» на 54,85 млн грн.

Геннадій Труханов є фігурантом ще щонайменше одного кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. Воно стосується можливого заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Труханова підозрюють у порушенні закону при укладенні мирової угоди з компанією-інвестором, що контролюється Борисом Кауфмана і Олександром Грановським.