Чиновниці Мінагро, спійманій на хабарі $150 тисяч, дозволили виїзд за кордон
14.11.2016   //   345 Переглядів
Кадри з затримання

Кадри з затримання

Детектив НАБУ повернув закордонний та український паспорти чиновниці Міністерства агарної політики та продовольства, яка підозрюється в отриманні $150 тис хабара. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 25 жовтня.

4 серпня чиновницю взяли під варту і вилучили в неї паспорти. 27 вересня строк запобіжного заходу закінчився і суд відмовився його продовжити у зв’язку з неявкою підозрюваної на це засідання. Причиною неявки чиновниці стало перебування на лікарняному, що суд визнав поважною причиною. Так підстави для утримання документів підозрюваної відпали.

З реєстру судових рішень відомо, що підозрювана не відбувала арешт у СІЗО, оскільки за неї було внесено 124 тис грн. застави. Після звільнення вона начебто проходила лікування у закладах м.Києва.

Адвокати підозрюваної звернулись до суду зі скаргою на прокурора відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ щодо невинесення постанови про повернення документів. 25 жовтня суд визнав, що документи треба повернути. Разом з тим, встановлено, що 4 жовтня детектив повертав громадянці ці документи, що підтверджується копією розписки. Тому суд не вбачає, що прокурор допустив бездіяльність.

За даними ЗМІ, йдеться про керівника відділу Мінагрополітики Олену Поліщук. У серпні цього року співробітники Служби безпеки затримали її при отриманні $150 тис. Жінка свою провину заперечує. Її адвокат стверджує, що матеріали справи сфальсифіковані.

У серпні її двічі викликали в Національне антикорупційне бюро для проведення слідчих дій. Однак вона не приходила, посилаючись на стан здоров’я.

Детективи НАБУ ініціювали проведення судово-медичної експертизи стану здоров’я підозрюваної. У вересні суд давав доступ детективам до її медичних карт і результатів аналізів. Також детективам НАБУ прийшлося брати дозвіл суду на примусове взяття відбитків пальців підозрюваної.

За версією слідства, йшлося про винагороду за сприяння у погодженні документації і кандидатури організатора аукціону з продажу майна збанкрутілого ДСП «Оберіг» (Харківська обл.).

У листопаді 2015-го фізособа-підприємець дізналась про продаж майнового комплексу ДСП «Оберіг» у зв’язку з банкрутством. Підприємець зустрівся з цього приводу із директором ДСП «Оберіг», який повідомив, що основною проблемою є отримання дозволу на відчуження майна в Мінагрополітики. 14 грудня 2015 року підприємець і керівник держпідприємства зустрілись із начальником відділу МінАПП, яка повідомила, що ніякого дозволу на відчуження майна не потрібно, а лише треба погодити з міністерством ліквідаційну масу підприємства.

Із середини грудня 2015-го і до квітня 2016 року активні дії щодо придбання ДСП «Оберіг» були призупинені. Офіційна причина – зміна арбітражного керуючого ДСП «Оберіг» і керівництва міністерства.

Як зазначено в ухвалі суду, у червні 2016-го під час двох зустрічей в Києві у ресторані «Купідон» чиновниця міністерства озвучила підприємцю вимогу про передачу їй $150 тис. Передача коштів відбулася 2 серпня у внутрішньому дворі міністерства. Зазначено, що підозрювана мала спільника – чоловіка, ім’я якого в ухвалі приховано. Отримавши гроші, підозрювана наказала спільнику покласти їх у багажне відділення її авто. Після цього вона була затримана.

Раніше Солом’янський суд Києва арештував майно підозрюваної – заборонив відчужувати і користуватись ним. Йдеться про квартиру, земельну ділянку, автомобіль, а також мобільний телефон та інші особисті речі, вилучені при затриманні. Адвокат Поліщук оскаржив рішення про арешт квартир і ділянки. Апеляційний суд вирішив, що заборони на відчуження майна достатньо для забезпечення спецконфіскації, а заборона використання квартири і ділянки не є необхідною. Адже підозрювана проживає в арештованій квартирі.

Олена Поліщук є начальником відділу контролю за ефективністю використання державного майна та виконання фінансового плану державними підприємствами Департаменту управління державною власністю МінАПП. З 27.07.2016 вона виконує обов’язки директора вказаного департаменту.

Кримінальне провадження № 42015220000001081 за ч.4 ст.368 зареєстроване ще 14 грудня 2015 року. Тобто у день, коли підприємець уперше зустрівся із Поліщук у міністерстві.

Взимку 2015 року міністром аграрної політики в уряді Арсенія Яценюка був Олексій Павленко. 14 квітня 2016 року прем’єр-міністром став Володимир Гройсман, а новим міністром агрополітики – Тарас Кутовий.