Близькі фірми розіграли більше 35 мільйонів на реставрацію Полтавської філармонії
08.11.2016   //  

Управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації 2 листопада уклало угоду з ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» про реставрацію Полтавської обласної філармонії за 37,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2017 року Полтавській обласній філармонії по вул. Гоголя, 10 (будинок колишньої хоральної синагоги) укріплять фундамент, утеплять та оздоблять стіни, замінять двері та вікна, сцену, систему водопостачання, опалення, освітлення, модернізують вентиляцію, систему електроозвучення, відеопроекції, встановлять дизель-генераторну установку, протипожежну систему. Крім того, замінять тротуари та площадки, встановлять нову огорожу, благоустроять територію.

Єдиним конкурентом «Ві.Ай.Пі.» було ТОВ «Будгарант Плюс». Воно запропонувало суму на 421 тис більшу, ніж переможець. Очікувана вартість закупівлі склала 39,36 млн грн.

Власниками «Будгарант Плюс» є помічник у чотирьох нардепів від Партії регіонів Богдан Школьний та Роман Ігорович Гринкевич. Як повідомляли «Наші Гроші. Львів», останній з великою ймовірністю є сином відомого у Львові Ігоря Гринкевича. Його компанія «Верховина» стала переможцем тендеру на виконання складних реставраційних робіт, не маючи фахівців і не володіючи технологіями. У 2014 р. пов’язані з ним компанії оштрафували за змову на тендері.

Власник «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» Марко Янковенко з лютого 2014 року до червня цього року був директором ТОВ «Дорбудмонтаж-1» (тепер називається «Вест Білдінг Груп»), яке належало Василині Пулик, Олені Сапізі та Світлані Гринкевич. Остання зареєстрована на одну адресу із вище згаданим Ігорем Гринкевичем.

«Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» та «Будгарант Плюс» неодноразово брали разом участь у тендерах. Зокрема, у серпні вони розіграли між собою 4,92 млн грн. на капітальний ремонт дитсадка, а у вересні – 32,8 млн грн. на будівництво акушерського корпусу.

Тендер щодо капітального ремонту філармонії на очікувану суму 39,36 млн грн. у системі «Прозорро» було оголошено 23 серпня. Заявки на учать у відкритих торгах подали 7 підприємств. Найдешевшою була пропозиція «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», яке запропонувало 32,24 млн грн.

Втім, 23 вересня управління капбудівництва Полтавської ОДА відмінило торги. Замовник пояснив, що  повинен був розмістити рішення про визнання переможцем ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» або про його дискваліфікацію до 22 вересня. А управління цього не зробило, перевищивши строк розгляду найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції на один день.

Крім того, місцеві ЗМІ повідомляли, що на думку голови управління капбудівництва ОДА та голови тендерного комітету Тимофія Голбана, зробити заплановану реставрацію філармонії за 32 млн грн. нереально. Він вважав, що подібна пропозиція – це умисний демпінг. В результаті було оголошено новий тендер, на якому переможець «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» запропонував суму на 4,76 млн грн. більшу, ніж першого разу.

За даними «ВДЗ», у 2014-2016 рр. «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» виграла тендерів на загальну суму 163,07 млн грн.