«Директор» «Амадеус Ко» заявив про підробку його підпису у клопотанні щодо виділення земля під «вертодром Януковича»
Андрій Чернишов, який згідно з офіційними документами був засновником і директором ТОВ «Амадеус Ко» у 2010 році, заявив, що ніколи у цій фірмі не працював і жодних клопотань до Київради від її імені не подавав. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 21 жовтня.
Слідство встановило, що Андрій Чернишов, будучи директором ТОВ «Амадеус Ко», 08.11.2010 звернувся до Київради з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з приводу відведення ТОВ «Амадеус Ко» в оренду ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури.
На підставі цього клопотання Київрада надала фірмі дозвіл на розробку документації із землеустрою. А 28.12.2010 Київрада ухвалила рішення про передачу «Амадеус Ко» двох ділянок загальною площею 2,18 га по вул. Паркова дорога, 16-А. Договір оренди на 25 років укладений 27.02.2012; на цей час у компанії вже були інші директор і засновники.
У ході допиту у якості свідка Андрій Чернишов заявив, що у приміщені Київради він ніколи не був, жодних документів, які б стосувались відведення та виділення земельної ділянки ТОВ «Амадеус Ко» він не підписував, й господарською діяльністю у вказаному підприємстві не займається.
Ознайомившись з копіями документів, наданих Київрадою щодо відведення земельних ділянок по вул. Паркова дорога, 16-А, Чернишов вказав, що підписи не схожі на його. Наразі Київський науково-дослідний інститут судових експертиз перевіряє це.
Зауважимо, що Андрій Чернишов отримував паспорт в Обухівському районі двічі – у 2004 та 2008 роках. Ймовірно, один паспорт був втрачений.
Нагадаємо, на виділеній землі збудовано так званий «вертолітний майданчик Януковича». У цій будівлі Центру адміністративно-ділової авіації на першому поверсі розмістився найбільший в Україні дата-центр «Парковий», основним кінцевим власником якого був «Амадеус Ко». Потім дата-центр викупили його менеджери. А нещодавно новим власником «Паркового» стала голландська компанія Roybal Direct Investments BV екс-глави Нацкомісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації Петра Яцука.
16.06.2014 було розпочате кримінальне провадження, яке розслідує Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, за фактами зловживання службовим становищем, розтрати бюджетних коштів, зловживання владою службовими особами юридичної особи приватного права, а також умисного знищення або руйнування об’єктів культурної спадщини.
Так, «Амадеус Ко» здійснило будівництво по вул. Паркова дорога, 16-А у місті Києві в охоронній (буферній) зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Києво-Печерська Лавра». До організації незаконного будівництва причетні службовці Державної інспекції архітектурного та будівельного контролю м. Києва.
Це особливо цінні землі, відтак рішення Київради було недостатньо. Необхідна була згода Верховної Ради, а також погодження Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО при МЗС України.
Зауважимо, що договір оренди ділянки був підписаний в лютому 2012 року, а в червні того ж року вже відбулося відкриття Центру адміністративно-ділової авіації з вертолітним майданчиком по вул. Паркова дорога, 16-А. За даними ЗМІ, будівництво почалося ще в жовтні 2010 року, тобто навіть до рішення Київради.
Андрій Чернишов значився директором і засновником ТОВ «Амадеус Ко» з вересня 2010 року до початку 2011 року. Після цього засновниками фірми стали Олександр Хом’як і британська компанія «Fineroad Business LLP», яка пов’язана з оточенням екс-президента Віктора Януковича. До листопада 2014 року директором «Амадеус Ко» був Хом’як, після чого його замінив Антон Озадовський.