«Київавтодор» приховав кошторис на ремонт Кільцевої за третину мільярда з мізерними зарплатами шляховиків «Онуру»
02.11.2016   //   300 Переглядів

КК «Київавтодор» 28 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» капітальний ремонт дорожнього одягу Кільцевої дороги за 396,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2017 року мають виконати підготовчі (1,23 млн грн.) та дорожні роботи (339,67 млн грн.), влаштувати контактну мережу тролейбуса (218 тис грн.), дощову каналізацію (10,20 млн грн.) і зовнішнє освітлення (23,72 млн грн.), організувати рух (21,46 млн грн.).

На заробітну плату піде 4,46 млн грн. – це становить трохи більше одного відсотка від загальної суми контракту. На прибуток підрядника заплановано ще менше – 0,3% (1,10 млн грн.).

Сума угоди лише на 0,7% нижча за очікувану вартість закупівлі, яка становила 399,10 млн грн.

Гарантійний строк становить: на основу дорожнього одягу, асфальтобетонне покриття, бетонні та залізобетонні бортові камені – 5 років, на огородження, гранітний бортовий камінь, оцинковані опори зовнішнього освітлення – 10 років, на розмітку – 1 рік.

Замовник не опублікував Протокол узгоджених цін на матеріальні ресурси. Відтак неможливо порівняти з ринковими цінами вартість асфальту та інших матеріалів, які будуть використані для ремонту.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Ростдорстрой».

ТОВ «Аз-іншаат» із нижчою на 15% ціною не допустили до аукціону за англомовну банківську гарантію без перекладу та ЕЦП, довідку про досвід не за формою, відсутність листів-відгуків до аналогічних договорів та інформації про субпідрядників та інші недоліки документів. Також фірма заявила, що візьме в оренду склад і виробничу базу, якщо стане переможцем, не підтвердивши право власності або користування.

Власниками фірми «Онур Конструкціон Інтернешнл» є Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини та львів’янин Олег Фаріон. Останній з 2011 року керує ПП «Глоріо» Олени Караахметоглу, яке управляє рестораном в Брюховичах.

Торік проти «Онуру» порушили кримінальне провадження за заволодіння бюджетними коштами при реконструкції вулиць у Києві в 2011-2012 роках.

Водночас із 2011 року «Онур» виграв тендерів у «ВДЗ» на 4,54 млрд грн., а у «Прозорро» – три тендери Служби автомобільних доріг у Львівській області на 38,03 млн грн.

«Ростдорстрой» записано на вірґінський офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед» авторитетного бізнесмена Олександра Жукова з Лондона, депутата Одеської міськради Юрія Шумахера (партія «Довіряй ділам» Геннадія Труханова), Олександра Рацкевича і Євгена Коновалова.

Шумахер із Трухановим володіють вірґінським офшором «Corderoy Trading Limited».

Донька Жукова Дар’я є громадянською дружиною російського мільярдера Романа Абрамовіча, якого вважають одним з «гаманців» Володимира Путіна.

Із 2008 року «Ростдорстрой» виграв торгів у «ВДЗ» на 4,24 млрд грн. та у «Прозорро» на 54,85 млн грн.