Експортери «Укроборонпрому» перерахували фіктивній фірмі 80 мільйонів, – поліція (додано)
02.11.2016   //  

(додано повідомлення «Спецтехноекспорту»)

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» в 2015-2016 роках перерахувало 80 млн грн. за нібито поставлене обладнання фірмі «Спецпроммеханізація», яку поліція вважає фіктивною.

Про це стало відомо з ухвал Печерського районного суду м. Києва, куди слідчий звернувся з низкою клопотань в рамках досудового розслідування №  12015000000000474 від 07.08.2015 року.

Слідство встановило, що група осіб в Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької області та м. Києва надавала послуги з незаконної конвертації безготівкових коштів в готівку та приймала участь в розкраданні і легалізації грошей державних підприємств.

Для цього вони в 2014-2016 роках внесли неправдиві відомості в установчі та реєстраційні документи ряду фіктивних підприємств ПП «ЮП-Групп», ТОВ «Роял Фармз», ТОВ «Економ-бізнес», ТОВ «Резерв-маркет», ПП «Південь-маркет»,  ТОВ «Південьпостач», ТОВ «Агроторгпром», ТОВ «Вів ат агро», ПП «Вімас плюс», ТОВ «Агро строй плюс», ТОВ «Терра інвест», ТОВ «Реміз», ТОВ «Спецпроммеханізація», ТОВ «Оріон трейд плюс» ТОВ «Торговий дім Олешківський», ПОГ Агро пристань», ПП «Вавилон», ПП Трейдинг плюс» та ПП «Лайн агро».

Фірми зареєстровані на номінальних засновників та мають формальних керівників.

Так, слідство виявило, що в 2015-2016 роках на рахунок ТОВ «Спецпроммеханізація» надійшли кошти від державного «Спецтехноекспорту» в сумі 80 млн грн. Гроші були заплачені за нібито поставлене обладнання.

З матеріалів суду відомо, що допитана в якості свідка керівник фірми сказала, що господарської діяльності не здійснювала і про використання банківського рахунку підприємства їй нічого не відомо. Вона пояснила, що стала керівником фірми за платню. Два засновника «Спецпроммеханізації» пояснили, що вони не мали печатки фірми і ніякої участі в її діяльності не приймали. Також кожен з них був засновником ще 50 та 90 фірм.

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» входить до концерну «Укроборонпром». З березня 2016 року цю держфірму очолює Павло Барбул.

Його батько Олексій Барбул в 2010 році очолював Управління дорожнього господарства Одеської міськради, а потім був заступником начальника. До цього, в 2009-2010 роках він був засновником ПП «Київшляхбуд», яке останніми роками виграє коштовні тендери в Києві на ремонт доріг. Зараз засновниками цього підприємства є  вірґінська фірма «Соєр і Брантон ЛТД». На цей же офшор і депутата Одеської міськради Юрія Шумахера від партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова зареєстроване ТОВ «Інвестиційна група «Рост» Олександра Жукова (у стані припинення). Останній був фігурантом справи про контрабанду зброї в Італії.

Правоохоронці нині проводять декілька розслідувань щодо оборудок як «Спецтехноекспорту», так і інших підприємств «Укроборонпрому». Детальніше у статті «Топ-10 кримінальних справ в «Укроборонпромі».

Після опублікування цієї інформації до «Наших грошей» надійшов лист від прес-серктаря компанії «Спецтехноекспорт». У ньому йдеться про те, що стосовно держкомпанії наразі немає жодного рішення суду, а текст побудований на суб’єктивних припущеннях слідчого. Покази номінальних представників приватного контрагента «Спецтехноекспорту» у цьому листі не коментуються:

«Жодних протиправних дій та фіктивних поставок продукції за участі ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», що вивчаються в рамках діючого кримінального провадження, підприємством не було вчинено. Деталі здійснення платіжних операцій компаніями, з якими ми співпрацюємо, нам не відомі.

Звертаємо увагу, що текст опублікованої новини написано виключно на основі суб’єктивних припущень слідчого, а не на основі доведених судом фактів. Резолюція ухвали суду не має жодного відношення до ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт».

Аналіз реєстру судових рішень  свідчить, що протягом 2015-2016 років в рамках даного кримінального провадження судом було винесено 236 ухвали, однак станом на сьогодні немає жодного рішення суду. Ми регулярно допомагаємо правоохоронним органам у проведенні розслідувань правомірності здійснення тих чи інших операцій на ринку оборонної продукції України та постійно надаємо запитувані ними документи згідно законодавства. Загалом, протягом 2015-2016 років різні правоохоронні органи направити на нашу адресу сотні звернень та запитів на надання інформації та документів з питань поточної господарської діяльності підприємства, в офісі підприємства неодноразово проводилися обшуки, перевірялися складські приміщення та товари, проводились інші слідчі дії. При цьому жодних неправомірних дій з боку ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» виявлено не було.

Для уникнення подальших непорозумінь, ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» підготувало звернення до Генеральної прокуратури України з проханням надати правову оцінку даній ситуації відповідно до своїх повноважень.»