Перший замголови СБУ після звільнення оформив на дружину маєток в Конча-Заспі і завів автосалон
26.10.2016   //  

artyuhovРодина колишнього першого заступника голови СБУ Юрія Артюхова (на фото) у травні цього року придбала маєток площею понад 800 квадратів у курортному районі Конча-Заспа (Козин) під Києвом, йдеться у розслідуванні Аліни Стрижак для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Юрій Артюхов до листопада 2015 року був першим замголови СБУ і очолював головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

maietok-kozin

Будинок площею 828 метрів та 21 сотка землі у Конча-Заспі були записані на дружину Артюхова Крістіну та її батька Юрія Климука через півроку після звільнення Артюхова зі спецслужби.

artyuhov-budynok

Удвічі менший сусідній будинок із меншою площею зараз продають за $2 млн , будинок трохи далі – за $3,5 млн.

Маєток Артюхових зараз будується. На зйомці з коптера видно, що це буде 4 поверхи. На території є своя пристань, басейн, гараж, будинок для охорони. Сам Артюхов запевняє. що купив маєток за 7,5 мільйонів гривень, що становить близько $300 тисяч.

Поки козинський маєток Артюхова будується, родина сбушника живе у 200-метровому будинку на столичних Осокорках. Дім та 20 соток землі під ним родина купила на початку 2000-их років. Поступово його розбудовувала. Нині нерухомість меншою на 10 соток площею коштує в цьому районі 19 млн. грн.

Також дружина Артюхова Крістіна у березні минулого року зареєструвала квартиру площею 130 м. в столичному «Нікольському граді». Квартири такої площі в цьому комплексі коштують 280 тис. дол. На дітей Артюхових – дочку Катерину та сина Михайла у 2012 та 2015 роках зареєстровані паркомісця у цьому ж будинку. Михайло Артюхов значиться начальником лівобережного міжрайвідділу УСБУ в Києві та області.

artyuhov-mashynyУ квітні цього року Юрій Артюхов зареєстрував на себе Mercedes-Benz V250 2015 року випуску. Вартість таких автівок залежно від комплектації – $76 тис.

Дочка Артюхова Катерина минулого року зареєструвала на себе Mercedes-Benz SL55 Amg 2003 року випуску.  Вартість таких автівок в районі $25 тис. залежно від комплектації. Дружина сбушника Крістіна їздить на «Ауді».

Тесть і теща Артюхова – Юрій та Вікторія Клімуки в 2014 році стали власниками 24 соток землі в заповідному Чернечому лісі. Очільники СБУ без належних дозвільних документів захопили реліктовий ліс під Києвом. Після виходу сюжету «Наших грошей» керівництво СБУ написало відмову від ділянок на користь держави. Проте пізніше виявилося, що прокуратура не може повернути цю землю державі, бо пропустила позовні строки. Ділянки тестя і тещі Артюхова й досі арештовані. Тесть Артюхова Юрій Клімук все життя пропрацював у КДБ.

Сам Артюхов пояснює статки, зокрема, і юридичною практикою:

– Я зареєструвався як приватний підприємець. Вид діяльності – надання юридичних послуг

– У вас там просто нема навіть контактного телефона, як люди вас знаходять?

– А я пропоную послуги тим людям, які, по перше мене добре знають, або ті люди. Це як, знаєте, хороший гарний кутюр’є. Ви пошили якусь блузку, і порадили подружці.

Юрій Артюхов у 2007 був першим заступником начальника УСБУ в м. Києві, 2008-2009 – начальником УСБУ у Вінницькій області, 2009-2010 – начальником УСБУ у Львівській області. З 2014 – очолював ГУСБУ у Києві та Київській області, пізніше став першим заступником глави СБУ-начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУСБУ. З цієї посади він і звільнився в листопаді 2015 року.

За півроку після звільнення зареєструвався як фізична особа-підприємець – займається діяльністю у сфері права. Також Артюхов є співвласником фірм «БМТ-Сервіс», «Автоград» та «Автопасаж». Це автосалон на столичній Оболоні. «Автограду» належать будівлі автомобільно-сервісного комплексу на столичній вулиці Богатирській 1а. «Автопасаж» значиться дилером автомобілів. «БМТ-сервіс» орендує в Київради 30 соток землі  на Московському проспекті 23а і здає їх в суборенду.

Дружина та дочка Артюхова теж зареєстровані як підприємці. Крістіна Артюхова – з 2006 року. По документах займається діяльністю готелів. Зі слів Артюхова, Крістіна Артюхова здає в суборенду приміщення. Дочка сбушника Катерина, юрист за освітою, стала підприємцем 4 роки тому. По документах, здає в оренду нерухоме майно. Зі слів батька, також займається юридичною практикою.