Поліція підозрює чиновників РДА у розтраті півмільйона на ремонті шкільних котелень
23.10.2016   //   406 Переглядів

Правоохоронці підозрюють службових осіб відділу освіти Хустської райдержадміністрації Закарпатської області у розтраті 586 тис грн державних коштів, виділених на ремонт котелень та систем теплопостачання у школах. Про це стало відомо з ухвали Хустського районного суду від 11 жовтня.

За даними слідства, 2 серпня 2016 року відділ освіти, молоді та спорту Хустської РДА перерахував ТОВ Проектно-будівельне об’єднання «Тиса» кошти на загальну суму 586 тис грн за ремонт шкільних котелень у трьох селах: с. Поточок, с. Липецька Поляна та с. Залом. На час оплати всі роботи повинні були бути виконані.

Втім, як встановило слідство, у Поточанській школі ремонтні роботи взагалі не велися. У с. Залом станом на 05.10.2016 лише вирили траншею, яка веде від приміщення котельні до навчального корпусу, та демонтували старі металеві труби. А у с. Липецька Поляна працівники «Тиси» тільки демонтували старі паливні котли і будь які інші ремонтні роботи не виконувались. Зауважимо, що у матеріалах справи є плутаниця із датами, станом на які роботи не були виконані чи виконані частково.

Слідчий Хустського відділу управління Нацполіції в Закарпатській області через суд отримав доступ до договорів між відділом освіти та фірмою «Тиса» і супровідних документів стосовно виконаних робіт.

Засновниками ПБО «Тиса» є ТОВ «Модулер», Василь Дзьобак та Ємануїл Товкан, котрий балотувався у 2010 року до Закарпатської облради від «Єдиного центру», але не пройшов. Товкан є керівником «Тиси». Крім того, він разом з сином Олегом Товканом та Ярославою Товкан є засновниками ТОВ «Модулер».

До 2013 року серед засновників ПБО «Тиса» була Марія Петьовка, дружина нардепа Василя Петьовки, який є двоюрідним братом нардепа, голови «Єдиного центру» Віктора Балоги.

Згідно з даними «Вісника державних закупівель», у 2008-2015 рр. Проектно-будівельне об’єднання «Тиса» виграло тендерів на 65,35 млн грн.