Створеній за тиждень перед тендером «прокладці» дали 18 мільйонів на археологічний музей під Поштовою площею
19.10.2016   //   429 Переглядів

arheolohy

(додано дані щодо засновника фірми-переможця)

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» 7 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Науково-практичний центр реконструкції історичного середовища» на виконання комплексу досліджень та наукової обробки археологічних знахідок для створення підземного археологічного музею на Поштовій площі м. Києва в складі об’єкту «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі м. Києва». Вартість угоди склала 17,81 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Кошти виділено на проведення дослідних робіт, у тому числі радіовуглеродний аналіз зразків, а також 3-Д сканування, фото- і відео фіксацію розкопок. Творча частина передбачає написання концепції майбутнього музею і ескізний проект експозиції.

Очікувана вартість торгів становали 18,00 млн грн. І всі три учасники торгів зробили заявки лише на піввідсотка менші від очікуваної вартості.

ТОВ «Науково-практичний центр реконструкції історичного середовища» засновано у липні цього року, за тиждень до оголошення тендеру. Засновником фірми зі статутним капіталом 5 тис грн. є Костянтин Леонідович Роєнко з міста Буча Київської області. У відкритих джерелах з таким ПІБ згадується заступник директора державного підприємства «Центр археології Києва Інституту археології НАН України».

Таке ж ПІБ мав керівник ТОВ «Науково-практичний центр «Віче». Співзасновником цієї фірми є ТОВ «Проектне бюро «Юран» Валерія Нечитайло, який у 2006 році балотувався до парламенту по списку «Партії політики Путіна».

Також у тендері брали участь ТОВ «Бюро науково-технічної експертизи «Арт-Лаб» і ТОВ «Лабораторія неруйнівних методів дослідження».

Кінцевими бенефіціарами «Арт-лабу» є Ольга Сагайдак і Яна Понамарчук. Сагайдак відома як керівник галереї «Естамп», чиїм власником є Володимир Федчишин, якого називають експертом по антикваріату.

«Лабораторія неруйнівних методів дослідження» створена наприкінці 2105 року Олексієм Іващенко, Андрієм Кадуном і Леонідом Криницьким.