Поліція завела справу на фірму, яка пропонувала дітлахам сардельки по 15 гривень і конину по 1 грн.
19.10.2016   //  

Поліція підозрює посадовців ТОВ «Каштан-плюс» в замаху на злочин при підготовці цінової пропозиції на тендер з постачання харчів для шкіл та дитсадків Черкас, очікувана вартість яких складала 206 млн грн.

Про це свідчить ухвала Соснівського районного суду Черкаської області, кди слідчий звернувся з клопотанням в рамках розслідування справи № 42016251010000071 від 19.09.2016 року.

На початку вересня Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради провів тендер на закупівлю продуктів харчування для дитсадків  та шкіл в 2017-2019 роках. Була акцептована пропозиція ТОВ «Каштан плюс».

Слідство з посиланням на ЗМІ встановило, що в пропозиції «Каштан плюс» ціни на низку товарів були занижені. У тому числі на повидло та соки, бо вони були низької якості з використанням начинки та ароматизаторів, які не дозволяються для вживання дітям у ДНЗ. Також були занижені ціни на філе палтуса, сайди та хека.

Допитана слідчим директор «Каштан-плюс» сказала, що в 2014-2016 роках фірма чотири рази отримувала від Черкаської міськради замовлення на постачання продуктів харчування і всі угоди закінчилися повним їх виконанням. Також директор завірила, що у разі укладання з фірмою нової угоди, вона б дотримувалася вказаних в пропозиції цін.

Але слідчий заявив, що документів, на базі яких проводилися розрахунки вартості харчів та які б свідчили про спроможність фірми виконати угоду, подано не було. Тому поліція звернулася до суду з клопотанням про доступ до таких документів, суд це клопотання задовольнив частково – слідчий отримав доступ до тендерної пропозиції «Каштан плюс» та рішень тендерного комітету про визначення переможця. З судової ухвали не відомо, чи клопотав слідчий про доступ до документів, які зберігаються у фірми.

Нагадаємо, Департаментом економіки та розвитку Черкаської міськради акцептував пропозицію «Каштан-плюс» щодо постачання харчів в дитсадки та школи, очікувана вартість торгів складала 206 млн грн.

Ряд продуктів в пропозиції фірми коштували значно нижче ринкових цін. Наприклад, вартість кілограму конини була 1 грн, літр виноградного та ананасового соку коштував 3 грн., кілограм сардельок «вищого ґатунку» був заявлений за ціною 15 грн, а кілограм вареної ковбаси «1 гатунку» – 20 грн.

Такі ціни викликали підозру в ЗМІ, що вартість продуктів може бути переглянута в сторону підвищення уже після укладання угоди з переможцем тендеру. Або ціна була штучно занижена для перемоги у тендері, і у подальшому поставка цих товарів просто не відбувалася б. Натомість фірма постачала б інші продукти зі списку, у тому числі ті, по яким тендерна ціна була значно вищою від ринковою. Наприклад, «Каштан-плюс» пропонував картоплю по 7 грн./кг, моркву по 9 грн./кг, цибулю по 8 грн./кг. Це щонайменше вдвічі дорожче від базару та гуртових закупівель.

Після акцепту міськрада створила спеціальну комісію, яка перевірила пропозицію «Каштан-плюс» і не зайшла порушень. Комісія вирішила, що фірма має пройти випробувальний термін в два місяці, після чого буде прийнято рішення про укладання угоди. Але на початку жовтня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що результати тендеру з закупівлі харчів для дитсадків та шкіл скасовано.

ТОВ «Каштан-плюс» заснували Ганна Олексенко, Дмитро Олексенко та Валентина Гладун. Керівником фірми є Ганна Олексенко. Фірма раніше була монополістом з харчування у лікарнях Черкасах (104 млн грн. на два роки).