«Альтком» за 87 мільйонів відремонтує трасу на Миколаївщині, «Ростодорстрой» викинули за завищення кошторису
27.09.2016   //   506 Переглядів

n-11-dnipro-mykolajiv-u-mykolajivskij-oblСлужба автомобільних доріг у Миколаївській області 22 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» поточний середній ремонт автодороги державного значення Н-11 Дніпро-Миколаїв (через м. Кривий Ріг) за 86,81 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До листопада трасу відремонтують на ділянках км 197+570 – км 202+570 та км 219+660 – км 224+660 загальною довжиною 10 км.

Відтак ремонт у середньому 8,68 млн грн. за кілометр.

Влаштують земляне полотно, дорожній одяг (ресайклінг), смугу безпеки і водоскиди, встановлять бортові камені, металеве огородження і дорожні знаки, нанесуть розмітку, а також відремонтують мости на км 198+493 та км 199+333.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер».

Заявка ПП «Південьдортех» була на 25-30% дешевшою, але її відхилили через відсутність копій додатків до аналогічних договорів, укладених із замовником раніше. Фірма подала скаргу в АМКУ, проте безуспішно.

Дорожчі ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Компанія «Євродор» і польське ТОВ Група «Drogopol» не допустили до торгів через претензії до розрахунків і документів.

Наприклад, «Ростдорстрою», який нині є одним з найбільших підрядників по дорожньому будівництву на півдні України, закинули завищення кошторису. Наприклад, були завищені машино–години при ущільнені земляного полотна котками та необґрунтовано включено додатковий вид робіт – розпушення холодним фрезеруванням, що не передбачено технічним завданням.

Маріупольська фірма «Шляхове будівництво «Альтком» належить голландській компанії «Альтком Б.В.» і ТОВ «Фінансово-промислова група «Альтком». Останнє зареєстровано в окупованому Донецьку на Олександра Тісленка і Сергія Павлічєва.

Основні тендерні перемоги групи «Альтком» припали на період, коли підготовку до Євро-2012 курував віце-прем’єр Борис Колесніков.

Усього в 2008-2013 роках фірма-переможець виграла торгів на 9,84 млрд грн. Нинішній підряд – другий отриманий нею після Євромайдану. У липні Полтавська САД замовила їй ремонт траси Р-60 Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин за 83,87 млн грн.

«БК «Дорлідер» громадянина Росії Вагінака Аветісяна знаходиться за адресою Комінтернівський р-н, шосе Старокиївське, 21 км, буд. 30А.

Там само було прописане ПП «Дорлідер», яке нині зветься «Південьдортех» і належить Гарніку Погосяну. Раніше власником цієї фірми був громадянин Росії Завен Степанян, а Погосян нею керував.

У серпні суд надав податківцям доступ до документів Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради щодо тендеру на минулорічний ремонт дороги по вул. Пушкінській за 4,05 млн грн. та реєстраційних справ переможця «БК «Дорлідер» і єдиного конкурента «Південьдортех». Слідство вважає, що фірми узгодили свої дії.

Нагадаємо, у 2012 році саме «ШБ «Альтком» і «БК «Дорлідер» поділили 138,55 млн грн.  на трасу Н-11 Дніпро-Миколаїв.