Прикордонники за 191 мільйон замовили житло у півтора рази дорожче від прайсу Мінрегіонбуду
20.09.2016   //  

1 окремий відділ капітального будівництва ДПС України 14 вересня за результатами тендеру замовив ПАТ «Комплексне підприємство широкопрофільного будівництва-2» будівництво І черги житла для прикордонників у Солом’янському районі Києва за 191,49 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця 2017 р. по вул. Народній, 54-А мають звести 24-поверховий будинок на 334 квартири.

Загальна площа квартир становить 12 тис кв. м. Відтак будівництво коштує близько 16 тис грн. за «квадрат». Мінрегіонрозвитку в липні встановило його опосередковану вартість для Києва на рівні 10 тис грн.

Виконають будівельні роботи, внутрішнє оздоблення, встановлять ліфти, вікна і двері, влаштують інженерні мережі та мережі зв’язку, газову котельню і трансформаторну підстанцію, благоустроять та озеленять територію.

Спершу акцептували дешевшу на 1% заявку ТОВ «Будівельна компанія ЗЗБК-1». Але фірма не надала документи у строк, тож переможцем став єдиний конкурент – «КПШБ-2».

Робочу документацію замовили цій же фірмі за 1,50 млн грн. Крім того, відділ уклав з нею дві угоди на проектування і будівництво підпірної стінки ПС-11 на суму 1,55 млн грн.

У перспективі також передбачено зведення дитячого садка.

Компанія «КПШБ-2» вперше виграла тендер. Акціонерами є ТОВ фірма «Авілоно» (39%) і ТОВ Фірма «Компас» (20%), а директором – Василь Кочерга, співвласник ПАТ «Трест Київпідземшляхбуд-2».

«Авілоно» належить Ніні та Василю Кочергам, Ірині та Олександру Івановим, а «Компас» –  Василю та Олегу Кочергам, Марії Патук та Ользі Аністратенко.

Ніна Кочерга керує ТОВ «Фінансова компанія «Укрреставрація» Олександра Лонського з однойменної корпорації, якою управляють представники екс-керівника Державного управління справами Андрія Кравця.

Її син Олег Кочерга є директором вищезгаданої фірми «Трест Київпідземшляхбуд-2».

За даними «Української правди», у 2013 р. замовник АТ «ХК «Київміськбуд», інвестор «Укрреставрація», генпідрядник «Трест Київпідземшляхбуд-2» і забудовник «КПШБ-2» здали будинок на Осокорках по вул. Є. Чавдар, 13 без підключених постійних інженерних мереж. На 2015 р. в одній із трьох секцій не працювали ліфти, не було трансформаторної підстанції, а мережі не були прийняті «Київводоканалом» і «Київенерго».

«Будівельна компанія «ЗЗБК №1» належить Сергію Алексєєву і Василю Іванченку.

Останній разом із Нонною Купоревою володіє ТОВ «Фінансова компанія «Столиця», співвласником якого колись був нині покійний Андрій Бєломєсяцев, екс-заступник головного архітектора Києва (1996-2004 рр.). Іваченко і Бєломєсяцев мали низку спільних будівельних фірм у столиці.