НАБУ перевіряє, як підлеглі Матіоса допомогли людям Януковича перевозити вугілля «міністра ДНР»
12.09.2016   //  

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження про зловживання службовим становищем посадовцями Військової прокуратури в інтересах ПАТ «Донбасенерго» при знятті арешту з 18 тис тон вугілля.

Про це стало відомо з ухвал Солом’янського районного суду м Києва, до якого НАБУ звернулося з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження №52016000000000151 від 19.05.2016 року.

НАБУ отримало заяву, в якій стверджувалося, що в 2015 році посадовці СО «Слов’янська ТЕС» ПАТ «Донбасенерго» закупили у ТОВ «Енергоінвест Трейдинг» 214 вагонів вугілля майже на 70 млн грн. При цьому, вартість палива була завищена втричі. Саме ж вугілля «Енергоінвест Трейдинг» купив у ПАТ ОП «Шахта «Жданівська» на окупованій території Донецької області.

На початку липня на станції «Красний лиман» Донецької залізниці податківці зупинили та оглянули 260 вагонів з вугіллям марки «Т» загальною вагою 18 138 тон, які рухалися зі станції завантаження «Нижньокринка», що також знаходиться на окупованій території. Тоді ж слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у м. Краматорськ відкрило кримінальне провадження № 32015050390000047  за статтею «Фінансування тероризму».

Через чотири дні суд за клопотанням слідчого арештував 260 вагонів з вугіллям, а клопотання «Енергоінвест Холдингу» про скасування арешту було відхилено. За продовження арешту тоді виступала і прокуратура.

Ця справа розглядалася в Краматорському суді, до якого через місяць звернулося «Донбасенерго». Там фірма також отримала відмову в скасуванні арешту вугілля.

В цей час справа була передана для розслідування до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. І вже 21 серпня «Донбасенерго» в Печерському районному суді м. Києва змогло зняти арешт з вугілля. При цьому, прокурор Тарасюк М.Ю. проти задоволення клопотання не заперечував, мотивуючи це тим, що вже відпали підстави для застосування такого виду забезпечення кримінального провадження.

На початку вересня НАБУ отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів «Донбасенерго» щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів.

Нагадаємо, з лютого по червень 2015 Слов’янська ТЕС «Донбасенерго» придбала 260 вагонів вугілля на 70 млн грн. у ОП «Шахта Жданівська», директор якої Руслан Дубовський в 2015-2016 роках був в.о. міністра вугілля та енергетики «ДНР». Саме цю справу розслідує Військова прокуратура.

«Донбасенерго» Ігоря Ігуменюка  закуповувало вугілля втричі дорожче від його ринкової вартості у  посередника – ТОВ «Енергоінвест Трейдінг». Бенефіціаром цієї фірми є все той же Гуменюк. А, за даними слідства, до фірми причетний ще й Едуард Бондаренко – директор «Донбасенерго». Свого часу він працював директором ТОВ «Угольтранс» Віталія Белякова. Останній у минулому займав пост президента «Донбаського розрахунково-фінансового центру» Олександра Януковича. Останнього ЗМІ називають реальним власником «Донбасенерго», яке безуспішно минулого року намагалося повернути у держвласність ГПУ.

Єдиний реєстр судових рішень не містить інформації про направлення Військовою прокуратурою цієї справи до суду, останній раз слідчі в рамках цього розслідування зверталися до суду на початку лютого.