Батько прокурора Генпрокуратури отримав півгектара на дамбі Київського моря
12.09.2016   //   795 Переглядів

Родичі столичних прокурорів забудовують приватизований в обхід закону шматок захисної дамби Київського водосховища, захопивши берег обвідного каналу й обгородивши незаконно кількадесят гектарів державного лісу. Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової в програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У лютому 2007 р. Київська облдержадміністрація за підписом Віри Ульянченко видала серію листів-дозволів, котрими дозволила групі фізосіб розробити проекти приватизації ділянок по 1 га під сільське господарство. Офіційно зазначалися землі Лебедівської сільради Вишгородсткого району, однак по факту ішлося про територію захисної дамби Київського водосховища, земля на котрій була вкрита лісом, мала лісогосподарське призначення та була закріплена на праві постійного користування за ДП «Вищедубечанський лісгосп».

damba damba2

Керуючись цими листами-дозволами і заявами людей з проханням про вилучення земель лісового фонду, лісгосп надав кожному погодження.

Після цього спочатку КОДА, а потім Вишгородська РДА видали розпорядження про надання землі у приватну власність, під сільське господарство, без права вирубки дерев, ділянками в основному по 0,9999 га.  А в 2008 р. одним розпорядженням РДА змінило цільове використання 21 га землі (11 власників) вже на садівництво, що по суті дозволило будувати на цій землі садові будинки.

Земля була надана безкоштовно, за винятком того, що фізособи заплатили лісгоспу по 52 тис грн. за кожен гектар у якості відшкодування  збитків.

Земельну ділянку на дамбі площею 0,56 га має батько замголови організаційно-методичного відділу Головного слідчого управління ГПУ Кирила Волкова – Дмитро Волков. Обставини набуття ним права власності не відомі.

dilyanka-dmytra-volkova dilyanka-dmytra-volkova2

На початку 2000-х років Дмитро Волков працював у столичній податковій, власником чи директором бізнесу не був, остання відома приписка – в «хрущовці» по вул. Анни Ахматової (житловий масив Позняки). При цьому у червні 2014 р. з різницею в 1 день Волков придбав два позашляховики, обидва 2014 р.в. – Volkswagen Tiguan (новий залежно від комплектації коштує ($26-39 тис дол.) і Volkswagen Touareg ($60-73 тис).

Також на дамбі мають ділянки інші люди, які пов’язані з прокуратурою. Наприклад, мати екс-прокурора Голосіївського району Києва Назара Константинова – Лариса Константинова.

dilyanka-larysy-konstantynovoji

Теща колишнього заступника керівника прокуратури Оболонського району Андрія Голуба Лариса Булгакова  є власницею ділянки 0,33 га.

dilyanka-viry-bulhakovoji

Ще одна ділянка належить Сергію Масю, який 8 років пропрацював у прокуратурі, а зараз займається адвокатською діяльністю.

dilyanka-seriya-masya

Навесні 2015 р. Київська обласна прокуратура подала до суду позов із вимогою визнати недійсними деякі розпорядження КОДА і Вишгородської РДА, та повернути державі ділянки. Зокрема і ту, що належить Дмитру Волкову. Але позов було залишено без розгляду через неявку позивача в суд. Зараз триває судовий процес щодо законності оформлення права власності на інші ділянки, де прокуратура поки що також програє.