Зв’язок Льовочкіна з британським юристом, чию фірму по справі Каськіва не дав перевірити Печерський суд
08.09.2016   //   435 Переглядів

Нещодавно ми розповіли про унікальний прецедент, породжений Печерським судом. Реально хороше кримінальне провадження по аферистам Каськіва, яке міліція вела ще з часів Януковича, суд фактично угробив, не давши слідчим доступу до документів офшорок. Звісно, це не вперше, коли суд заважає слідству. Але такого приводу ми ще не бачили – суд відмовив тому, що це кримінальне провадження має розслідуватися Національним антикорупційним бюро.

Не будемо тут вникати у законодавчі хитрощі та бюрократичні хитросплетіння, якими оповита таємниця розводу НАБУ і інших правоохоронців. Але відмітимо, що суд не дав слідчим дозволу перевірити проводки крадених у Держінвестпроекту грошей через рахунки офшорів у латвійському «Trasta Komercbanka» на предмет їх кінцевого отримувача. Хоча мова йшла про $10 мільйонів – ласий шматок для будь-якого корупціонера. Навіть Янукович нахилився б, аби підійняти гаманець з такою сумою.

Відтак продовжимо заповнювати лакуни у цій справі.

Слідчі хотіли перевірити проводки у тому числі кіпрської фірми «Levidi Ventures Limited».

судовий реєстр

Ця фірма нині красується у схемі власності «Місто банку».

трехерн

Довірчим управителем кіпрської фірми тут вказаний британець Чарльз Едвард Трехерн, а кінцевим бенефіціаром – народний депутат Іван Фурсін. Ці громадяни пов’язані сумнозвісною фірмою «Росукренерго». «Українська» половина газового монополіста була заведена на фірму «Centragas». Її власниками називали Дмитра Фірташа та Івана Фурсіна, а Трехерн був головою наглядової ради «Центрагазу».

Дмитро Фірташ, Юрій Бойко та Іван Фурсін

Дмитро Фірташ, Юрій Бойко та Іван Фурсін

Однак зв’язок між Трехерном і Чурсіним виглядає більш досконалим за рахунок біль впливової постаті, чиє прізвище не світиться серед бенефіціарів «Росукренерго» та інших офшорів.

Це Сергій Льовочкін.

На матчі київського "Динамо": Фірташ у білій куртці, праворуч від нього Сергій Льовочкін, над яким стоїть Іван Фурсін.

На матчі київського “Динамо”: Фірташ у білій куртці, праворуч від нього Сергій Льовочкін, над яким стоїть Іван Фурсін.

Він разом с Фурсіним вчився у інституті і разом з ним заснував ще у лихих 90-х фірму «Іст-вест фінанс» (третім співзасновником був ще один інститутський товариш Артемій Єршов. Можливо це була перша фірма Льовочкіна, який тоді ще був прописаний на Харківському шосе у Києві і вілли на лазурному узбережжі Франції у сина головного тюремника України тоді ще не було).

Льовочкін після «Іст-вест фінансу» офіційно світився як власник бізнесу лише два рази – був засновником київської фірми «Холдинг центр біт» (знову ж таки 90-і роки) і у кіпрській фірмі «Oskaro Investmens Limited». У 2014 році він навіть вніс її у свою декларацію про доходи, тим самим легалізувавши наявність закордонних статків:

лььвочкін оскаро

І ось тут зв’язок, віднайдений уважними читачами «Наших грошей» у кіпрському реєстрі.

оскаро трехерн левочкин

Льовочкін записав на себе «Oskaro» ще у 2004 році, а попереднім власником компанії був той самий Чарльз Едвард Трехерн, нинішній управляючий фірми «Levidi», чиї рахунки суд і не дав перевірити слідству на предмет кінцевого отримувача грошей, крадених у Держінвестпроекту угрупування розшукуваного Каськіва.

Для гугля відмітимо директорку «Oskaro» Марію Шуфта (Shioufta). Її прізвище вже не раз потраплялось у різних схемах:

 

Блог від: Юрій Ніколов