Прокуратура підозрює комунальників Кернеса в переплаті на вивозі сміття 3 мільйонів
08.09.2016   //  

Прокуратура підозрює посадовців КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» у зловживанні службовим становищем при укладанні угод з ТОВ «Харків Екоресурс», що могло призвести до переплати в сумі 3,2 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Комінтернівського районного суду м. Харкова, до якого слідчий звернувся з клопотанням в рамках кримінального провадження №42016220000000511 від 25.05.2016 року, відкритому за зверненням ГО «Центр протидії корупції» та публікацій видання «Наші гроші».

В січні 2015 року комунальники уклали договір з «Харків Екоресурс» про надання в оренду 31 одиниці спеціалізованої техніки 2010-2012 років. Договір був розрахований до середини грудня 2017 року, а розрахункова орендна плата за один місяць склала 93,5 тис грн. (приблизно 3 тис грн. за одну одиницю техніки).

Через два тижні КП оголосило тендер на закупівлю послуг зі збирання в 2015 році у  комунальних безпечних відходів, непридатних для вторинного використовування. За результатами торгів комунальники уклали дві угоди з «Харків Екоресурс» загальною вартістю 15,5 млн грн. Для виконання цих угод влітку КП надало в оренду фірмі новий сміттєвоз.

Через рік, в березні 2016 року «Комплекс з вивозу побутових відходів» знов уобрав «Харків Екоресурс» переможцем тендеру і уклав з фірмою дві угоди на вивіз сміття протягом року. На цей раз вартість договорів склала 18,42 млн грн. Розрахунки показували, що середня ціна вивозку сміття в двох районах Харкова склала 57 грн. за кубометр. Але через два дні до угод були внесені зміни щодо обсягів вивезення відходів та їх вартості, внаслідок чого середня розрахункова ціна зросла до 66,54 грн.

В клопотанні слідчий вказав, що комунальники неправомірно внесли зміни до угод в 2016 році, що призвело до збільшення вартості послуг. Порівняльний аналіз аналогічних замовлень в інших містах свідчить, що переплата КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» може становити понад 3,2 млн грн.

В клопотанні слідчий поліції просив надати доступ до документів КП ««Комплекс з вивозу побутових відходів» щодо закупівлі послуг зі збирання відходів та виконання цих угод у 2015 році.  Суд дозволив слідчому тимчасовий доступ до цих документів.

Засновниками ТОВ «Харків Екоресурс» зараз є мешканець Німеччини Олександр Бейніш, а директором – Петро Бондаренко. Раніше серед засновників також був депутат Харківської міськради від партії «Відродження», директор Департамента будівництва та шляхового господарства міськради Володимир Чумаков.

Ще весною Олександр Бейніш також був серед засновників ТОВ «Харків Жилсервіс 2009», де його партнерами були ТОВ «Прогресивні технології та комунікації» і Геннадій Святенко, який сьогодні є єдиним власником фірми. «Прогресивні технології та комунікації» належить Віктору Потаніну та Ольгі Кирилловій, яка багато років була бізнес-партнером мера Харкова Геннадія Кернеса. Зокрема, їй належить частина готелю «Національ», бенефіціаром якого є Кернес, а також акції «7 каналу», де бенефіціаром є дружина міського голови Харкова Оксана Гайсинська.

З 2009 року, коли ТОВ «Харків Екоресурс» почало вигравати тендери, фірма отримала замовлень на суму 61,66 млн грн.