«Електронтранс» відстояв у суді поставку Львову автобусів на чверть мільярда
08.09.2016   //   254 Переглядів

Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1 2 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» автобусів на 264,18 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року поставлять 55 нових тридверних автобусів із низькою підлогою на сто пасажирів по 4,80 млн грн.

Вони будуть обладнані дизельними двигунами класу Євро-5, трапом для заїзду інвалідного візка та функцією регулювання рівня кузова.

Єдиним допущеним конкурентом було ДочП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна «Компанія «Богдан Моторс» з автобусами по 4,82 млн грн.

Заявка ТОВ «УкрЄвроМАЗ» була на 25% дешевшою. Її відхилили разом із дорожчою ТОВ «Авто-Сіті-Бас» через невідповідність технічних характеристик (зокрема незалежну пневматичну передню підвіску замість залежної), відсутність сертифікату УкрСЕПРО та даних про виробників частини обладнання.

«УкрЄвроМАЗ» поскаржився в АМКУ, але там погодилися з більшістю причин його відхилення.

При цьому адмінколегія виявила, що в сертифікаті «Електронтрансу» вказано індекс навантаження шин 148/145 замість потрібного 152/148, і постановила відмінити закупівлю. Фірма подала на АМКУ до суду, запевняючи, що пропонує автобуси з такими шинами, які вимагає замовник. ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» листом підтвердило: заміна шин на аналогічні, але з більшим індексом несучої здатності на зміну моделі автобуса не впливає. Таким чином, «Електронтранс» виграв суд, а згодом – і апеляцію.

Кінцевим бенефіціаром «СУНП «Електронтранс», створеного в 2011 році, значиться львів’янин Юрій Бубес. Засновниками є ТОВ «Автотехнопроект» (10%), ПАТ «Концерн-Електрон» (64%) та німецьке підприємницьке товариство «Транстек Ф&Е» (26%).

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був Петро Порошенко, а тепер компанія належить його бізнес-партнеру Олегу Гладковському (Свинарчуку), першому заступнику секретаря РНБОУ.

«УкрЄвроМАЗ» Ірини Саханди є дилером Мінського автозаводу. Фірмою керує Богдан Саханда, який у 2015 році йшов у Вишневу міськраду Київської області від партії «Сила людей».