«Укрспецекспорт» за чверть мільйона застрахував Lexus та інші авто у фірмі Порошенка-Кононенка
07.09.2016   //   448 Переглядів

ДК «Укрспецекспорт» 30 серпня уклала угоду з ПАТ «Страхова компанія «Країна» про послуги щодо страхування автотранспорту за 236 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

По КАСКО строком на рік застрахували дев’ять автомобілів. Загальна страхова сума становить 5,62 млн грн., страховий тариф – 4,2%.

Найдорожчим у списку є позашляховик класу «люкс» Lexus LX 570 (2013 р. в.), вартість якого визначили в 1,86 млн грн. Нове авто продають удвічі дорожче – по 3,91 млн грн.

Укрспецекспорт страхування

Закупівлю провели без торгів за правилами допорогових закупівель, бо держкомпанія не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі».

Акціонерами «СК «Країна» є інвестиційні фонди «Прайм ессетс менеджмент» президента України Петра Порошенка (49,9%), «ВІК» першого заступника голови парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка (фірма названа абревіатурою сина нардепа – Віталія Ігоровича Кононенка) і «СОВА» першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського (Свинарчука).

У лютому «Укрспецекспорт» очолив Павло Букін, який виконував обов’язки гендиректора з квітня 2015 р. Причому торік комітет Мінекономрозвитку не підтримав на конкурсі ані Букіна, ані його суперника – Дениса Воронкова.

У 2012-2013 рр.. Букін був заступником гендиректора ДК «Укроборонпром».

В «Укрспецекспорті» його заступником став Рустам Тедіашвілі – екс-депутат Херсонської міськради («Фронт Змін» Арсенія Яценюка, потім – Партія регіонів).

«Укроборонпром» із липня 2014 р. очолює Роман Романов. До призначення він керував президентською виборчою кампанією Порошенка по Херсонщині. Романов також торгував автомобілями «Хюндай», які в Україні збирає корпорація «Богдан» Гладковського, співвласником котрої раніше був Порошенко.

Першим заступником Романова із серпня 2014 р. був Сергій Пінькас. За його словами, в листопаді 2015 р. посада була ліквідована, тож він звільнився.

Нагадаємо, нардеп від БПП Сергій Лещенко повідомив, що Пінькас у якості «смотрящего» Кононенка претендував на посаду замміністра економіки. Міністр Айварас Абромавичус розповів, що йому дзвонили з Адміністрації президента з рекомендацією взяти кандидата, але він відмовився і вирішив піти у відставку.

Батько Сергія Пінькаса – Володимир Пінькас у липні 2015 р. очолив Херсонський державний завод «Палада». До того він керував управлінням Державної пенітенціарної служби в Херсонській області. Нині завод очолює Валерій Маломан.

Крім того, замдиректора ДП «Житомирський бронетанковий завод» є Михайло Мосін, який був засуджений за службове підроблення, коли працював у Херсоні.

Родом з Херсонщини також заступники гендиректора «Укроборонпрому» Артур Херувімов та Володимир Кострицький. Що до останнього, то особа з такими ПІБ у 2010-2014 рр. була зампрокурора Херсонської області.