Фірма зберегла 16 гектарів для забудови Собачого гирла після викупу керівником штабу Порошенка
07.09.2016   //  

Суд визнав недійсним рішення Київради про розірвання договору оренди 16,44 га на вулиці Прирічній із ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс». Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 30 серпня.

Йдеться про ділянку по вул. Прирічній, на березі затоки Собаче Гирло, загальною площею 16,44 га (у тому числі 3,659 га в межах прибережних захисних смуг).

У 2008 році Київрада передала ділянку фірмі «Архітектурно-будівельний альянс» в оренду на 10 років для будівництва житлового, соціально-побутового, торгівельно-розважального, культурного, готельно-офісного, спортивно-оздоровчого комплексу.

Раніше ця ділянка була в користуванні КП «Київзеленбуду», її комунальники отримали під будівництво зони відпочинку та пляжу з рятувальною станцією.

У 2014-2015 рр. передачу ділянки забудовнику в суді оскаржувала Дніпровська екологічна прокуратура, але позов програла.

Паралельно в березні 2015 р. Київрада прийняла рішення про розірвання договору оренди з ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс». Причинами розірвання договору вказано те, що забудова не розпочата і мешканці висловились проти неї. Ділянка мала зберегтися в якості зеленої зони.

Однак забудовник із цим не погодився і подав позов до суду. «Архітектурно-будівельний альянс» стверджував, що договору не порушував і Київрада неправомірно розірвала договір в односторонньому порядку.

Суд вирішив, що Київрада порушила законодавство при розірванні договору з фірмою «Архітектурно-будівельний альянс». Відсутність будівельних робіт не є підставою для розірвання договору. Такою підставою може бути використання орендарем ділянки не за цільовим призначенням – а таких доказів суду не надано.

Власником компанії «Архітектурно-будівельний альянс» щонайменше до середини 2015 року було ПАТ «Позняки-Жил-Буд» Артура Мхітаряна, сина екс-нардепа від Партії регіонів Нвера Мхітаряна.

Сьогодні засновником «Архітектурно-будівельного альянсу» значиться ТОВ «Бліц Фарт» – власником цієї фірми є Дмитро Лимар, який у 2014 році очолював виборчий штаб кандидата у президенти Петра Порошенка у Ставищенському районі на Київщині. У 2010-2014 рр. Лимар був головою Ставищенської райдержадміністрації.

У 2008 році серед співвласників «Архітектурно-будівельного альянсу» був Юрій Тацій. У квітні 2016 р. Тацій став в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації. У 2007-2012 роках Юрій Тацій був помічником нардепа Вадима Столара на громадських засадах. ЗМІ називають Столара смотрящим по Києву та господарем столиці. У 2015 «Українська правда» повідомляла, що Вадим Столар очолив київський міський штаб блоку «Петра Порошенка» на місцевих виборах і займався Віталієм Кличком як кандидатом у мери Києва.

Саме після зміни власників у грудні 2015 р. «Архітектурно-будівельний альянс» виграв суд першої інстанції про визнання недійсним рішення Київради про розірвання договору оренди 16,44 га.