Прокуратура через свою млявість залишила ірпіньський парк фірмі Пєшого
02.09.2016   //   336 Переглядів

Суд відмовив прокуратурі в поверненні в комунальну власність 1,4 га в Ірпені Київської області.

Таке рішення ухвалив Ірпінський міський суд Київської області.

В грудні 2007 року Ірпінська міська рада передала на 5 років в оренду ЖБК «Зелений гай» земельну ділянку по вул. Лугова площею 8,39 га. Земля передавалася  під котеджну забудову. В 2010 році міськрада передала у власність 14 членам ЖБК «Зелений гай» земельні ділянки площею 0,1 га кожна. Пізніше ділянки були перепродані іншим власникам. А в 2012 році Ірпінська міськрада анулювала договір оренди з ЖБК.

З матеріалів справи відомо, що 10 ділянок знаходилися у приватній власності фізичних осіб, а 4 – у власності ПП «Нерухомість Ірпеня». Три ділянки ПП передало в оренду ТОВ «Фреш ЛТД».

Прокуратура в своєму позові вимагали визнати незаконними два рішення депутатів в 2010 році, які дозволили передати у власність 14 ділянок загальною площею 1,4 га та вартістю 2,86 млн грн. А також скасувати реєстрацію про приватну власність на ці ділянки та повернути їх в комунальну власність. Прокуратура вказувала, що земля була передана  незаконно, так як жоден з її власників не був  членом ЖБК «Зелений гай» і не потребував поліпшення житлових умов. Крім того, загальні збори кооперативу не приймали рішень про передачу ділянок.

Суд визнав, що міськрада незаконно передала у власність1,4 га землі, адже до цього не був припинений договір оренди. Але позов задовольнити відмовився через пропущення строку позовної давності. Суд вирішив, що перебіг позовної давності почався в 2010 році, коли ділянки перейшли у приватну власність, а прокурор подав позов тільки у березні 2014 року.

Протягом 2008-2012 рр. до складу засновників ОК ЖБК «Зелений гай» входив депутат Ірпінської міськради Валерій Пєший, який раніше був начальником відділу земельних ресурсів Держкомзему у м. Ірпінь. Саме його син Олексій Пєший є власником ПП «Нерухомість Ірпеня», а також співзасновником ТОВ «Фреш ЛТД».

За даними ЗМІ, виділена ЖБК «Зелений гай» ділянка площею 8,39 га – це парк Курган. Раніше прокуратурі вдалося відсудити частину цієї ж ділянки, яку отримали по 0,1 га у власність 36 фізосіб. Але в апеляції прокуратура програла справу, знову ж через пропущений строк позовної давності.

ЖБК «Зелений гай» також причетний до оборудки із оборудки із Біличанським лісом.