Оточення нардепа Пономарьова купило державний завод на третину дешевше стартової ціни
30.08.2016   //   122 Переглядів

ТОВ «Ультра Ойл» з орбіти нардепа Олександра Пономарьова придбало майно найбільшого в Україні виробника моторних масел та мастил ПАТ «Азмол» на третину дешевше стартової ціни – за 101,5 млн грн. Про це пише Вадим Стародубцев в «Діловій столиці».

«Ультра Ойл» було створено в березні 2014 року перед самим початком процесу банкрутства державного «Азмолу» (Бердянськ, Запорізька область). На початку літа 2014 року було затверджено реєстр його кредиторів вже не працюючого заводу на суму близько 100 млн грн. Тоді ж було вибрано комітет кредиторів, який очолив Торговий дім «Азмол», вимоги якого складали 41 млн грн. Після цього на вимогу кредиторів суд ввів санацію боржника.

ТД «Азмол» раніше включали до орбіти впливу екс-міністра, керівника парламентської фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойко, але перед затвердження реєстру кредиторів підприємство переоформили з кіпрської компанії Sertafina Holdings на фірму-посередника «Аюрлекс» з Кам’янського. Остання відступила право вимоги боргу «Ультра Ойлу» і фірма очолила комітет кредиторів та ініціювала визнання державного заводу банкротом.

ФДМУ намагався в судах опротестувати рішення першої інстанції про банкрутства заводу, але справу програв. Після чого ліквідатор виставив майно підприємства на аукціон.

Перший з них на початку липня завершився безрезультатно – на нього не було подано жодної заявки.

На наступному аукціоні вже дозволялося знижувати стартову ціну, що і відбулося 23 серпня – вартість майна підприємства впала з 156 млн грн. до 101,5 млн грн.

За даними видання, ТОВ «Ультра Ойл» підконтрольне народному депутату з групи «Воля народу» Олександру Пономарьову, якого називають одним з найбільш впливових бізнесменів Запорізької області. Ключовим активом Пономарьова є виробник моторних масел «Агрінол», який як і «Азмол» розташований в Бердянську. Засновниками цього підприємства є родичі депутата Юрій та Руслан Пономарьови, а також його помічник Ігор Добича.

До списку засновників «Агрінолу» також входить КУА «Славутич-інвест», якій належить контрольна частка в «Ультра Ойл». А керівником та міноритарієм «Ультра Ойл» є екс-помічниця Пономорьова помічниця нардепа – Олександра Сірош-Кусумова (2012-2014 рр.).