Суддя на час перевірки прикрився заявою про звільнення, щоб не пояснювати походження нерухомості на 35 мільйонів (фото)
15.08.2016   //   233 Переглядів

Сім’я судді Київського апеляційного адміністративного суду Ярослава Мамчура володіє елітною нерухомістю в Києві загальною вартістю майже 35 млн грн.

Про це повідомляє проект «АвтоМайдану» Prosud.

Мамчур розпочав кар’єру судді в 1978 році, працював на різних посадах в судових установах Львівщини. В 2008 році переїхав до Києва і з того часу працює суддею Київського апеляційного адміністративного суду.

Декларації про доходи судді за 2014 та 2015 роки у вільному доступі відсутні, а Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Київський апеляційний адмінсуд проігнорували журналістський запит їх надати.

Але з 2013 року дружина та дочка судді є власниками земельної ділянки площею 0,09 гав Голосіївському районі столиці, на якій розташовано будинок на 555 кв м (на фото нижче). Власниками маєтку сім’я судді стала за договором купівлі/продажу.

Будинок Мамчура в Голосіївському районі Києва

На сьогоднішній день ціна подібної нерухомості складає близько $1млн або близько 25 млн грн.

ЖК Дипломат ХоллДружина судді – Лідія Мамчур з 2012року також є власницею квартири площею 150 кв м в елітному ЖК «Дипломат Холл», який розташований в столиці за адресою Жилянська, 59. Тут Мамчур належить і два машиномісця у підземному паркінгу. Вартість такої квартири з урахування паркомісць сьогодні складає близько $400 тис, або 10 млн грн.

Нині Мамчур написав заяву про звільнення і таким чином не підпаде під кваліфікаційне оцінювання суддів апеляційних судів міста Києва та Київської області, яку пз квітня проводила Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Але суддя має право будь-коли відізвати свою заяву.

Від «Наших грошей»

Дружина Ярослава Мамчура Лідія є співвласницею ТОВ «Всеукраїнська агенція з питань працевлаштування за кордоном», де їй належить 60% в статному фонді. Її молодшим бізнес-парнером по цій фірмі, яка була створена в січні 2015 року, є Віталій Больбатенко. Він також вказаний як керівник підприємства.

Раніше Лідія Мамчур була директором та співвласницею львівського ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Готель «Незалежність», але в 2006 році вийшла з числа засновників. ЇЇ основним бізнес-партнером в цій фірмі була Дзвінка Будинська. Це дружина Зиновія Будинського, які разом з старшим сином Олександром є власниками ТОВ «Моснафта», яка володіє низкою АЗС. Раніше до переліку співзасновників цієї компанії входила дочка Мамчура – Роксолана Мамчур та молодший син Будинського – Ростислав Будинський. Останній раніше очолював в Львівській міськраді фракції «Фронту змін» та «Батьківщини».