Магістральні газопроводи України торік частково охоронялися тільки на папері, підозрюють у прокуратурі
12.08.2016   //   463 Переглядів

Генеральна прокуратура підозрює посадовців ДП «Управління відомчої воєнізованої охорони» (ВОХОР) в порушенні законодавства при укладанні угоди з ТОВ «Вулкан секьюріті груп» та перерахуванні йому 3,04 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду м. Києва.

У червні 2015 року «ВОХОР» та ТОВ «Вулкан секьюріті груп» уклали договір про надання послуг систем безпеки. За договором фірма повинна була моніторити охоронні системи та стан охорони на об’єктах, які охороняються державним підприємством.

На думку прокуратури, фактично неправомірно надавалися послуги з охорони лінійної частини магістральних газопроводів. Бо закон про «Нафту та газ» і наказ МВС від 2013 року про ліцензійні умови охоронної діяльності забороняють залучати до охорони важливих об’єктів субпідрядників.

Слідство також встановило, що фірма обіцяні послуги надала лише частково. Але держпідприємство склало фіктивні акти виконаних робіт та перерахувало «Вулкан Секьюріті Груп» 3,04 млн грн.

Слідчий ГПУ звернувся до Печерського районного суду м Києва за рішенням призначити позапланову документальну перевірку «Вулкан секьюріті груп» і отримав дозвіл.

Слідчий зазначив, що розслідування проводиться в рамках кримінальної справи № 42015000000002417 від 1 листопада 2015 року, яка була відкрита за зверненням народного депутата.  За даними єдиного судового реєстру, починаючи з січня слідчі активно зверталися до суду за дозволами на проведення різних слідчих дій стосовно фінансової діяльності керівництва ВОХОР в 2013-2015 роках. ГПУ підозрює гендиректора ДП у причетності до неправомірного завищення витрат підприємства через неправдиві дані про використання пального та виплату зарплат.

Перевірялася також законність здачі ним в оренду підприємству власного автомобіля Land Rover та переселення бухгалтерії та відділу кадрів держпідприємства в офіс своєї дружини.

З кінця 2013 року ДП «Управління «ВОХОР» очолював Тарас Чекурда.  Його мати є співвласником ТОВ «Аквадельф», якій належить низка дельфінаріїв в Україні.

З лютого 2016 року керівником ДП «ВОХОР» є Олександр Терещук. Людина з таким ПІБ до грудня 2015 року очолювала столичну міліцію і прославилася як власник триповерхового будинку в Києві, який було збудовано на заарештованій за оборудки землі.

ТОВ «Вулкан секьюріті груп» засноване в Києві в березні 2015 року. Кінцевим вигодоодержувачем вказана Євгенія Колодич, ще одним засновником фірми є Павло Цируль, а директором з поточного року є Алла Мухопад.

Цируль сьогодні є помічником народного депутата з фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Дениса Силантьєва. Він також багато років є головою Ради Всеукраїнської Федерації роботодавців у сфері туризму України.

Цируль та Колодич раніше були співзасновниками споживчого кооперативу «Житлобуд», до списку засновників я кого входив ще один нардер-«радикал» – Олексій Ленський. Зараз «Житлобуд» знаходиться в стані припинення.

«Вісник державних закупівель» не містить інформації про отримання підрядів «Вулкан секьюріті груп».