В Литві арештували топ-менеджера партнерів української оборудки по переносу мобільних номерів
11.08.2016   //  

Очільника литовських лібералів Елігіюса Масюліса арештували за підозрою в лобіюванні інтересів приватної корпорації, повідомляють «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В квартирі політика знайшли 106 тисяч євро, з яких 100 тисяч – начебто хабар від очільників концерну MG Baltic. Віце-президента концерну Раймондаса Курлянскіса арештували за підозрою у дачі хабаря.

MG Baltic – литовський концерн, що співволодіє литовською компанією Mediafon. Саме ця компанія мала впроваджувати в Україні систему mnp (mobile number portability), за контрактом з українською фірмою «Діалінк».

Сума тендеру, який виграла «Діалінк» в Українського державного центру радіочастот, становила 72 мільйони гривень. Фірма «Діалінк» виявилась пов’язаною з керівництвом Державної міграційної служби та розташована у підвалі житлового будинку. В «офісі» компанії – стіл, стілець та директор. Базу даних перенесення номерів «Далінк» мав закуповувати саме у «Медіа фону».

Після розслідування програми Антимонопольний комітет прийняв рішення на користь іншого учасника – компанії «Ес Ай центр», яка пропонувала впровадити систему на 30 мільйонів дешевше. 

Однак після цього рішення АМКУ «Діалінк» затягнув впровадження системи через низку судів. Зрештою, Київський апеляційний господарський суд виніс рішення на користь дешевшого постачальник – «Ес Ай Центру». Але термін укладання угоди за результатами тендеру вже сплив 25 червня. Відтак замовник заявив про затримку з впровадженням системи.