Суд скасував договір Міноборони з Юрою Єнакієвським про забудову військового містечка в Одесі
10.08.2016   //  

Суд визнав недійсним договір Міністерства оборони і ПАТ «НЗВКІФ «Інноваційні стратегії» про спільну діяльність у будівництві житла (без об’єднання вкладів учасників). Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 26 липня.

У 2007 році Міноборони та інвестфонд «Інноваційні стратегії» уклали договір щодо будівництва комплексу житлових будинків на ділянці 1 га на проспекті Гагаріна, 19-21 у м. Одеса (військове містечко № 186).

Внесок Міноборони оцінювався у 16,67 млн грн. і передбачав відмову від права користування земельною ділянкою, технічний нагляд та прийняття будівель в експлуатацію. Інвестфонд фінансував будівництво на орієнтовну суму 44 млн грн. Сторони договору мали отримати у власність квартири відповідно до вартості своїх внесків.

Військовий прокурор стверджує, що ділянка, яку віддали під забудову, належить до земель оборони і за відсутності рішень кабміну Міністерство оборони не могло нею розпоряджатися. Однак Міністерство оборони дало згоду на припинення права постійного користування і списало розташовані на ній будівлі. Спірним договором сторони фактично змінили цільове призначення цієї землі.

Інвестфонд «Інноваційні стратегії» контролюється структурами з оточення Юри Єнакієвського. За даними SMIDA, найбільший пакет акцій 18% оформлено на ТОВ «Ставр», що належить «Кінс Лімітед» з Лондона, бенефіціаром якої значиться громадянка Південно-Африканської республки Моніка Памела Ван Зіл.

До 2010 року 94% акцій інвестфонду «Інноваційні стратегії» належало ТОВ  «Об’єднана вантажно-транспортна компанiя», що була оформлена на лондонську Fieldlane Limited. Остання належала британським фірмам – «Rollexa limited», власницями власницями якої були Ірина та Даяна Іванющенко, а також «Pallace Limited» Івана Аврамова. У жовтні минулого року ці фірми Іванющенків та Аврамова ліквідувалися за власним бажанням.