Держеконіспекція 8 місяців робить вигляд, що перевіряє законність забудови берега річки Порошенком
08.08.2016   //  

Державна сільськогосподарська інспекція  проводить перевірку законності використання Петром Порошенко земельної ділянки на березі Козинки під Києвом, яка триває вже понад 8 місяців.

Про це йдеться в матеріалі Сергія Андрушко в програмі «Схеми».

Петро Порошенко є власником великої земельної ділянки в Козині під Києвом. Це колишня база відпочинку кондитерської фабрики ім. К.Маркса, яка йому належить.

маєток Порошенка в Козині

В 2015 році Порошенко, який на той час вже був президентом України, отримав в оренду земельну ділянку поруч, яка виходила до берега місцевої річки Козинка.

Погодження на оренду надав департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА, однією з умов було збереження вільного доступу громадян до водного об’єкту.

Але сьогодні, всупереч законодавству та умов оренди, на березі побудовано паркан та альтанку. Доступ до берега людям закритий, а посеред річки стоять знаки заборони та буйки.

Журналісту не вдалося дізнатися, хто дав розпорядження встановити знаки заборони на річці, закритої для судноплавства.

Земельна ділянка Петра Порошенка -2 Земельна ділянка Петра Порошенка

Голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський, посилаючись на дані кадастрової карти, стверджує, що берег Козинки президентом занятий самовільно. Адже орендована ним ділянка повністю не підступає до води.

Крім цього, виявилося, що ділянка виділялася Козинською сільрадою для рекреаційних цілей, а уже в виписці з реєстру майнових прав цільовим призначення зазначено догляд за прибережними захисними смугами. Але виконувати такий захист берега за законодавством, стверджують експерти, може тільки державна установа.

В 2015 році «Центр протидії корупції» підготував запит щодо  дотримання умов земельного законодавства президентом в Козині, який в формі депутатського запита нардепа Сергія Лещенка було направлено до Державної сільськогосподарської інспекції.

Заступник директора департаменту Держсільгоспінспекції Олесь Іващенко сказав, що перевірка ще не закінчена і її проводить управління інспекції по Київській області.

Але в обласному управлінні інспекції заявили, що нічого не чули про перевірку орендованих Порошенком земель. Пізніше в інспекції почали стверджувати, що перевірку проводить центральна служба.

Від «Наших грошей»

За даними кадастрової карти, земельна ділянка Петра Порошенка складається з двох частин: 3,2 га знаходяться у приватній власності з цільовим призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Ближче до Козинки знаходиться ділянка в 0,75 га для з цільовим призначенням для культурно оздоровчих потреб. Цю ділянку президент отримав в оренду минулого року строком на 49 років.